Į Mažeikius atvyks 2,5 tūkst. darbuotojų – jiems pastatys atskirą miestelį

Kitais metais Mažeikiuose prasidės naujo naftos perdirbimo įrenginio statybos. Šią modernizaciją vykdys apie 2,5 tūkst. darbuotojų iš Lietuvos bei kitų Europos šalių.

Darbuotojų apgyvendinimui miesto rajone atsiras atskiras miestelis su parduotuvėmis, kavinėmis ir poilsio zonomis, kurį vėliau Mažeikiai, jei tik panorės, galės pasilikti, penktadienį pranešė lrt.

Maždaug trečdalis mažeikiškių dirba Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdomoje naftos perdirbimo ir importo gamykloje „Orlen Lietuva“, kuri šį mėnesį pradėjo modernizaciją. Jos metu bus statomas giluminio naftos perdirbimo įrenginy.

Kas nutiks su šiuo miesteliu, kai bus įgyvendintas projektas, dar nėra nuspręsta. Vienas siūlymas yra, kad kompanija, kuri jį pastatys, po to išardys ir išsiveš arba taip pat jį gali palikti, išnuomodami arba parduodami Mažeikių miestui.

Darbininkų miestelyje gyvens ne vien lietuviai, nes Lietuvoje būtų sudėtinga rasti tokį didelį specializuotų darbuotojų skaičių ir išsisemtų jų darbo rinka. Todėl darbuotojų ieškoma Lenkijoje, Slovakijoje ir Čekijoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer