Į Panevėžio miškus išėjusi uogauti 86-erių senjorė dingo be žinios: neranda jau trečią parą

Antrą parą gausios policijos, savanorių pajėgos ieško miške paklydusios garbingo amžiaus uogautojos. 86-erių moteris bruknių ir spanguolių į Žaliosios girią Panevėžio rajone išvyko antradienio rytą.

Popietę ji artimiesiems pranešė, kad pasiklydo. Dar tą patį vakarą pareigūnai pradėjo paieškas. Moteris bandė paaiškinti, kur randasi. Tačiau trečiadienį ryšys su senole nutrūko, o paieškos kol kas bevaisės. Senolės artimieji stebisi, kodėl moters paieškai pareigūnai nepasitelkė sraigtasparnio.

86-erių metų senolės dukra – miške nuo antradienio pavakario. Rugsėjo 13-osios rytą jos garbingo amžiaus mama į Žaliosios girią atvažiavo uogauti. Tos pačios dienos popietę moteris dar bendravo su mama.

„Apie keturias ji paskambino, kad jinai sako, aš dar miške, negaliu niekaip išeit. Sakau, kas nutiko, sako, labai daug uogų ir klimpsta kojos. Sako: bet aš tuoj išeisiu“, – pasakoja dingusiosios dukra Dainora.

Dar maždaug po valandos senjorė dukters paprašė atvažiuoti jos parsivežti. Nurodė vietą, kur. Atvykusi moteris mamos nerado, tačiau palaikė ryšį telefonu. Moteris apie pasiklydusią mamą pranešė Bendrajam pagalbos centrui. Tą patį vakarą pareigūnai pradėjo paiešką.

„Jos tas telefonas paprastas knopkinis „Nokia“, tai kažkur tai fiksuoja, fiksuoja prie bokšto, bet sakė trijų km spinduliu“, – kalba Dainora.

Pirmąjį vakarą ir naktį paieškos buvo nesėkmingos.

„Septintą valandą aš jai paskambinau ryte ir ji atsiliepė labai dar, tarp kitko, džiugiai, sako aš, vaikeli, prie kapelių. Sakau, mama tu tik sėdėk, nepajudėk, sako, gerai, man jau skambino policija. Šitiek tarnybų, nu tikrai, mamyte, surasim, ir prašvito, ir vėl toj galvoj šviesiau pasidarė“, – sako Dainora.

Tačiau kol kas paieškos bevaisės. Vėl telkiasi pareigūnai, savanoriai. Gelbėja kinologai su šunimis. Apylinkes žvalgo vietas gerai žinantys medžiotojai.

„Per dumblynus, va, šlapias visas iki ausų, labai šlapia, labai pelkėta vieta. Nieko gero“, – teigia medžiotojas Eugenijus.

„Jau toks amžius, kaip sakant, ir širdis sustoti, nu ką žinai, ir kojos kitą sykį nebelaiko. O gal vilkai užpuolė, žvėrys kokie, visko gali būt“, – sako grybautoja Stasė.

Greičiausiai, kad trečią parą miške moteris jau likusi ne tik be maisto atsargų, bet ir be vandens. Artimieji vilties nepraranda.

„Gal kas ir kvaila laiko, bet aš vis tiek turiu viltį, gal ji tiesiog išseko ir užmigo. Miškas buvo jos variklis, tą pasakys, kas ją pažinojo“, – tikina Dainora.

Ketvirtadienį prieš vidurdienį paaiškėjo naujų detalių. Atsirado liudytojas antradienio rytą pavežėjęs senolę.

„Mačiau, kad žmogus stabdo, sustojau, paklausiau, ar nereikia pagalbos, gal kas nutiko, sako ne, niekas nenutiko, sako gal galit pavežt, noriu uogyčių prisirinkt, sakau, sėskit, pavešiu. Pavežiau, paleidau šitoj vietoj, kur paprašė“, – pasakoja biržietis Domantas.

Patraukę mišku nurodyta kryptimi pareigūnai mišką žvalgo dronu.

Su dingusia senole nuo trečiadienio susisiekti nebepavyksta. Dukra stebisi, kodėl tarnybos moters paieškai nepasitelkė sraigtasparnio.

„Tą patį pirmą vakarą, kad ir sutemo, atvažiavo tie keli ekipažai, sako, keliam sraigtasparnį, viskas tvarkoj, paskui pasibaigė tas sraigtasparnis. Vieni taip pasakė: negalėjo pakelt, nes vakar buvo rūkas, nu rūko vakar tikrai nebuvo“, – sako Dainora.

„Sraigtasparnis nebuvo pakeltas, bet tuo momentu jis negalėjo tiesiog būt pakeltas, nes pati policija neturi tokios technikos, buvo prašyta pagalbos, bet dėl įvairių susiklosčiusių padėčių negalėjo padėti“, – komentuoja Panevėžio policijos atstovas Tadas Martinaitis.

Moters paieška, anot policijos, bus tęsiama, kol tik leis galimybės. Paieškas apsunkina didžiuliai girios plotai, pelkingos vietos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer