„Ignitis“ paaiškino, kodėl staiga sumažino siūlomas kainas ir kas mokės jas didesnes

Energetikos rinkos reguliuotojui dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje ketinant aiškintis bendrovės „Ignitis“ siūlomą elektros kainodarą, bendrovė šią savaitę gerokai sumažino nepriklausomą tiekėją besirenkantiems gyventojams siūlomas kainas.

Penktadienį bendrovė paaiškino tokį savo žingsnį.

„Ignitis grupės“ ryšių su visuomene vadovas Artūras Ketlerius tikino, kad kainų sumažinimas nėra susijęs su tyrimu dėl galimo piktnaudžiavimo, kurį pradėjo Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Esą vartotojams siūloma kaina priklauso nuo didmeninės kainos ir nuo įvairių rizikų vertinimu.

A. Ketlerius tikino, kad vartotojams, kurie turi pasirinkti nepriklausomą tiekėją iki birželio 18 d., verta tą padaryti, nes vėliau kainos gali ir padidėti.

„Ignitis“ atstovas pripažino, kad tie vartotojai, kurie jo atstovaujamą įmonę elektros tiekėju rinkosi praėjusią savaitę už energiją mokės daugiau nei tie, kurie pasirinko šią savaitę.

Lietuvos energetikos agentūros tyrimas rodo, jog gegužės 26 dieną, palyginti su gegužės 19 diena, „Igničio“ siūloma prognozuojama mėnesio sąskaita, pasirinkus vienos laiko zonos planą su fiksuota kaina, sumažėjo nuo 51,15 iki 47,85 euro, o dviejų laiko zonų – nuo 52,46 iki 49,10 euro.

„Ignitis“ teigia, jog antradienį turėjo galimybę sumažinti fiksuotos kainos planų tarifus.

„Vertindami situaciją ir rizikas rinkoje kainodarą peržiūrime kas savaitę. Pavyzdžiui, atsižvelgę į pasikeitusias sąlygas rinkoje, šią savaitę turėjome galimybę sumažinti fiksuotų elektros tiekimo planų kainas – pagal VERT skaičiuoklę fiksuojant elektros kainą 12-24 mėnesiams „Ignitis“ vienos laiko zonos tarifo planas „Minimalus“ šiuo metu yra vienas pigiausių rinkoje“, – rašoma įmonės komentare BNS.

Bendrovė pabrėžia, kad didmeninė energijos rinka šiuo metu yra itin dinamiška, todėl ji negali pasakyti, kaip pasiūlymai atrodys kitą savaitę.

Tuo metu „Perlas energija“, iki tol siūliusi vienas mažiausių kainų, dabar šoktelėjo į lyderes – jos prognozuojama mėnesio sąskaita išaugo nuo 46,65 iki 49,35 euro (vienos laiko zonos planas su fiksuota kaina) ir nuo 48,25 iki 51,08 euro (dviejų laiko zonų).

„Enefit“ sąskaitos per savaitę nekito (atitinkamai 47,96 ir 47,61 euro), „Elektrum Lietuvos“ – kiek smuko: nuo 48,51 iki 47,51 euro (vienos laiko zonos planas) ir nuo 50,12 iki 49,07 euro (dviejų laiko zonų).

Pasak agentūros, skirtumai tarp populiariausių nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomų planų sąskaitų mažėja ir dabar siekia 1,9 euro, o nevertinant didžiausios sąskaitos („Perlas energijos“), skirtumas tarp likusių trijų tiekėjų pasiūlymų yra 0,4 euro. Anksčiau skirtumai tarp didžiausios ir mažiausios sąskaitos sumų buvo 4,4–4,6 euro.

Agentūra prognozinius skaičiavimus atliko darant prielaidą, jog per mėnesį suvartojama vidutiniškai apie 150 kWh elektros, iš jos 65 proc. dienos metu, o 35 proc. – nakties.

Siekiant tikslesnės pasiūlymų analizės, informacija apie nepriklausomų tiekėjų pasiūlymus pateikiama juos sugrupuojant į dvi grupes: su fiksuota ir nefiksuota kaina (susieta su „Nord Pool“ biržos vidutine kaina). Atnaujintas palyginimo būdas yra korektiškesnis, teigia agentūra.

Pasirinkti nepriklausomą tiekėją maždaug pusė milijono antros grupės vartotojų turi iki birželio 18-osios, o likę trečios grupės vartotojai – iki gruodžio vidurio.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer