Internete pasklido informacija, kad Mykolo ieško apsimetėlė mergina: tėtis atskleidė tiesą

Dešimt dienų – tiek laiko yra ieškomas Vilniuje dingęs penkiolikmetis Mykolas Davidonis. Į jaunuolio paieškas šiandien ir toliau leidžiasi Mykolo artimieji, policija ir gausus savanorių būrys. Savanorių būrį koordinuojantis paauglio tėtis Mindaugas Davidonis nepraranda vilties, nors kaip pats teigia: „Siūlo galo neturime.“

Pirmadienį ir toliau vyksta prieš daugiau nei savaitę dingusio paauglio Mykolo Davidonio paieškos Vilniuje, o taip pat ir jo rajone.

Strateguoja veiksmus

Susisiekus su jaunuolio tėčiu, kuris šiuo metu kartu su draugais šukuoja Vilniaus teritorijos miškų apylinkės paaiškėjo, kad šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas tolimesniems paieškų planams.

„Į paieškas nebepuolame stačia galva, nes jau padaryti visi operatyviniai veiksmai. Šiuo metu dėliojamės veiksmus didesnėje laiko perspektyvoje, ką reikia patikrinti, bandome susikoordinuoti. Taip pat laukiame ir savanorių informacijos, jei ji būtų kažkokia nauja, tačiau, kol kas jos vis nėra. Siūlo galo neturime.

Tikrinama ir daugybė kamerų, galbūt iš jų daugiau informacijos bus. Tikrinami ir kai kurie pranešimai, kur pranešama, jog galimai buvo pastebėtas, bet kol kas nei vienas iš jų nepasitvirtino. Tai tokie daugmaž tie darbai“, – sako Mindaugas.

Dirba ne tik savanoriai, tačiau ir policijos bei gaisrininkų pajėgos. „Iš principo dėliojamės, modeliuojame veiksmus ir žiūrime, kokia situacija, jei upėje – kaip greitai gali iškilti ir panašiai“, – priduria paauglio tėtis.

Mykolo paieškos išplėstos ir didesniu mastu – vaikino ieškoma ne tik Vilniaus teritorijoje, tačiau ir link Kauno. Pasiteiravus, ar visgi tikrinama tik viena versija, kad Mykolas gali būti upėje, jo tėtis teigia, kad patikrintos buvo ir apleistos vietovės, ir miškai:

„Negaliu iš tiesų daug komentuoti, ką daro policija, tačiau jie taip pat vykdo paiešką su dronais, tikrina teritorijas. Visgi, nežinau jų apimčių ir nieko tikslesnio. Pasižiūri, ką patikrinome mes, dalinamės.“

Atsakė į kalbas dėl spekuliacijų

Pasirodžius žiniai apie Mykolo dingimą, žmonės leidosi į savanoriškas paieškas. Visgi, nepavyko išvengti ir įvairiausių spekuliacijų.

Pirmosiomis dienomis į paieškas kartu su apmokytu šunimi atvyko ir kaunietė. Mergina į „Mykolo paieškos“ grupę kėlė nuotraukas, dalinosi paieškos rezultatais.

Visgi, socialiniuose tinkluose greitai pradėjo sklisti įvairios nuomonės, kad neva moters profilis netikras, o jos nuotraukos – Slovakijoje gyvenančios moters.

Po pasirodžiusių spekuliacijų internete, netrukus iš paieškų grupės dingo kaunietės dėti įrašai ir nuotraukos. Pasiteiravus Mindaugo Davidonio, ar teko, ką nors apie tai girdėti ir ar apskritai, paieškose dalyvavo minėta moteris, vyras teigė:

„Nežinau, čia toks fake news ant fake news. Dalyvavo. Kur sako, kad ne ta moteris, tai ta moteris ir dalyvavo, dėjusi nuotraukas. Jos paskyrų nekontroliuoju. Mačiau tą moterį su šunimi.

Aš su ja buvau susitikęs, kai kurias vietas kartu apžiūrėjau. Ten kur šviesiais trumpais plaukais, tai ji ir buvo, ta moteris.“

Dingo išėjęs iš gimtadienio

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad praėjusios savaitės sekmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasklido vilnietės pagalbos šauksmas padėti surasti jos 15-metį sūnų Mykolą Davidonį. Teigiama, kad vaikinas dingo eidamas namo iš draugo gimtadienio.

Kaip vėliau paaiškėjo, vaikinas praėjusios savaitės šeštadienį, kiek po 16 val., išlipo Vilniaus centre, netoli Lukiškių aikštės esančioje Kražių stotelėje, ir ėjo palei upę Operos ir baleto teatro link.

Dar toliau, prie Žirmūnų tilto, buvo aptikti vaikinui priklausę daiktai. Po 18 val. dingęs vaikinas į skambučius neatsiliepė, o apie 21 val. jo telefonas jau buvo išjungtas – tikėtina, kad išsikrovė akumuliatorius.

Dingusio jaunuolio mama Ieva Davidonienė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad šioje vietoje jis galėjo būti apie 4 valandas – nuo 16 iki 20 val.

Ji paragino visus mačiusius vaikiną ar turinčius naudingos informacijos skambinti numeriais  +37061216174 arba 112 ir pasidalinti žinia socialiniuose tinkluose.

I. Davidonienė taip pat apibūdino sūnaus išvaizdą: „Apsirengęs: tamsia mėlyna striuke, juodomis kelnėmis, mėlynais batais. Su savimi turėjo tamsiai žalios (khaki) spalvos kuprinę.“

Vėliau buvo taip pat patikslintos ir kai kurios jo išvaizdos detalės – skelbiama, kad vaikino plaukai – garbanoti, šviesūs, dėvėjo tamsiai mėlynus džinsus ir žaliai dryžuotą megztinį, avėjo mėlynus batus aukštesniu auliuku.

Vaikinas – liekno kūno sudėjimo, sveria apie 60-70 kilogramų, o jo ūgis – 178 cm.

Nerimą kelia žinia, kad prie Žirmūnų tilto buvo rasti jaunuolio daiktai – striukė ir kuprinė. Netoli tilto buvo rastas ir 15-mečio ausinių dėkliukas, ausinės, banko kortelė ir telefonas. Tikrinamos įvairios įvykio versijos. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer