Išsilakstė kaip pelės: Ukrainos desantininkai pasakojo apie Iziumo išlaisvinimą nuo rusų

Rugsėjo 11 dieną Ukrainos kariai iškėlė šalies vėliavą nuo kovo okupuotame Charkivo srities Iziumo miesto centre. Miestą vadavę kariai pasakoja, kad rusų pajėgos nuo Ukrainos gynėjų spruko už savęs palikdami savo karinę įrangą.
Kaip pasakoja Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Sičeslavo oro desanto pajėgų 25-osios atskiros oro desantininkų brigados desantininkai, rusai iš Iziumo į miškus bėgo apleisdami savo karinę techniką ir pribaigdami sužeistuosius.

„Vyko ekstremalus mūšis, dvi valandas buvau įspraustas „koridoriuje“ su savo būriu. Bet per dvi valandas mes juos įveikėme“, – savo „Facebook“ paskyroje desantininko liudijimu dalinasi Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

„Jie bandė priešintis, bet prieš mūsiškius tai buvo bergždžia – dar ne tokių esame matę“, – prisimena vienas iš Ukrainos gynėjų.

Karių liudijimą galite pamatyti čia:

„Jie mėtė įrangą, pribaigė sužeistuosius ir išsibarstė po miškus. Kai susprogdinome „Uralą“ (šarvuotis – red. past.), jis trenkėsi taip, kad duobė buvo dviejų metrų gylio ir penkių metrų pločio. Sunaikinome du tankus, o dar vieną pasiėmėme kaip trofėjų“, – pasakojo kitas desantininkas.

Taip pat Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariškiai rado rusų išleistų laikraščių, kuriuos Rusijos kariuomenės kariams pasakojama, kaip visas pasaulis „dreba“ nuo Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų.

Sėkmingi smūgiai rusams

Pastarosiomis savaitėmis Ukraina vykdo sėkmingą kontrataką Pietų ir Rytų kryptimis, atsikovodama vis daugiau gyvenviečių. Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaisvino šimtus gyvenviečių Charkivo srityje, kontroliuotų Rusijos karių, antradienį pranešė gynybos viceministrė Hana Maliar.

Socialiniame tinkle „Facebook“ antradienio popietę ji parašė, kad išlaisvintų teritorijų Charkivo srityje skaičius yra dvigubai didesnis nei skelbta anksčiau.

„Šiandien per spaudos konferenciją Balaklijoje informavau, kad nuo rugsėjo 6 dienos vykdant puolamąją operaciją Charkivo srityje išlaisvinta 3 800 kv. km. [teritorija], daugiau kaip 300 gyvenviečių, apie 150 tūkst. žmonių, – rašė H. Maliar. – Šie skaičiai patvirtinti atsižvelgiant į stabilizavimo priemones. Tikrasis išlaisvintų teritorijų skaičius Charkivo regione yra beveik dvigubai didesnis.“

Ji pridūrė, kad atnaujinti duomenys bus paskelbti trečiadienį.

Anksčiau antradienį H. Maliar taip pat pažymėjo, kad kontrpuolimo operacija tęsiasi toliau ir vyks iki visiško Charkivo srities išlaisvinimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer