Kremlius pirmą kartą pripažino savo pralaimėjimą: kaltę nuo Putino bando permesti ant karinės vadovybės – JAV analitikai

JAV Karo studijų institutas (ISW) tvirtina, kad Rusijos vadovybė pirmą kartą pripažino savo ginkluotųjų pajėgų pralaimėjimą Charkivo srityje. Pareigūnai ir federalinė žiniasklaida aktyviai diskutuoja apie nesėkmės priežastis.

Naujausioje savo ataskaitoje ISW analitikai pastebėjo, kad nei traukdamiesi iš Kyjivo srities, nei pabėgę iš Gyvačių salos rusai nepripažino pralaimėję, nuolat ieškodami pasiteisinimų savo kariškių veiksmams.

Taigi, susidūrusi su sėkmingu Ukrainos pasipriešinimu šalies pietuose, ties Charkivu, Rusijos Federacijos Gynybos ministerija pirmą kartą pasiūlė panašų pasitraukimo iš Charkivo srities paaiškinimą, tačiau Sergejaus Šoigu ministerijos atstovų pareiškimai sulaukė pačių rusų kritikos.

Pasak ISW analitikų, Kremliaus pripažinimas pralaimėjus yra dalis bandymo sušvelninti ir nukreipti kritiką Vladimirui Putinui į Rusijos Gynybos ministeriją ir „uniformuotą“ karinę vadovybę.

Kaip skelbia ISW, Kremliaus žiniasklaida šiuo metu stengiasi atleisti Rusijos prezidentą nuo bet kokios atsakomybės už pralaimėjimą ir todėl kritikuoja gynybos instituciją dėl nesuvokimo apie situaciją Charkivo srityje.

„Pralaimėjimo prie Charkivo pripažinimas rodo, kad V. Putinas nori ir gali pripažinti net Rusijos pralaimėjimą, bent jau tam tikromis aplinkybėmis, ir sutelkia dėmesį į savęs išteisinimą“, – aiškina JAV Karo studijų institutas.

Sėkmingi smūgiai rusams

Pastarosiomis savaitėmis Ukraina vykdo sėkmingą kontrataką Pietų ir Rytų kryptimis, atsikovodama vis daugiau gyvenviečių. Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaisvino šimtus gyvenviečių Charkivo srityje, kontroliuotų Rusijos karių, antradienį pranešė gynybos viceministrė Hana Maliar.

Socialiniame tinkle „Facebook“ antradienio popietę ji parašė, kad išlaisvintų teritorijų Charkivo srityje skaičius yra dvigubai didesnis nei skelbta anksčiau.

„Šiandien per spaudos konferenciją Balaklijoje informavau, kad nuo rugsėjo 6 dienos vykdant puolamąją operaciją Charkivo srityje išlaisvinta 3 800 kv. km. [teritorija], daugiau kaip 300 gyvenviečių, apie 150 tūkst. žmonių, – rašė H. Maliar. – Šie skaičiai patvirtinti atsižvelgiant į stabilizavimo priemones. Tikrasis išlaisvintų teritorijų skaičius Charkivo regione yra beveik dvigubai didesnis.“

Ji pridūrė, kad atnaujinti duomenys bus paskelbti trečiadienį.

Anksčiau antradienį H. Maliar taip pat pažymėjo, kad kontrpuolimo operacija tęsiasi toliau ir vyks iki visiško Charkivo srities išlaisvinimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer