Lietuvos pajūryje skendę 6 žmonės sukrėtė gelbėtojus: skubiai įspėja visus

Savaitgalį Neringoje per plauką buvo išvengta skaudžios tragedijos. Jūroje puolę gelbėti skęstančią mergaitę, į bangas, nešančias gilyn į jūrą, pateko dar penki asmenys. Laimei, visi jie buvo sėkmingai išgelbėti. Reaguodami į nutikusį įvykį, gelbėtojai primena svarbiausią taisyklę, kurią privalo žinoti kiekvienas.

„Žmonės jūroje skęsta, nes pakliūva į duobę ir juos pradeda nešti į jūrą, atgalinė srovė. Pakliuvę į srovę žmogus pradeda panikuoti, eikvoti energiją, gauna ne vieną gurkšnį ir taip nuskęsta.

Patarimas toks: jei pakliuvot į duobę ir jus neša į jūrą, bet toje vietoje, kur ėjote maudytis budi gelbėtojai, svarbiausia nepanikuoti. Stenkitės ramiai išsilaikyti ant vandens paviršiaus ir gelbėtojas pastebėjęs jus ištrauks.

Jeigu nutarėte išplaukti pats, savo jėgomis, tuomet svarbiausia plaukti atgal į jūrą ir arba į kairę, arba į dešinę. Išplaukti iš tos teritorijos, kur yra duobė. Nereikia skubėti ir stipriai plaukti. Ramiai išsilaikyti ant vandens ir plaukti palei krantą į dešinę arba į kairę.

Taip išplauksit iš duobės ir jūra tada padės jums pati grįžti į krantą, kur jau duobės nebebus. Tad pagrindinis patarimas – nepanikuoti ir nesistengti labai greitai grįžti į krantą. Tai būtų tas pats kaip upėje prieš srovę plaukti. Bet jūroje jūs tik eikvosite energiją“, – dar kartą primena BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ gelbėtojai.

Būtina įsidėmėti

Po įvykusių nelaimių, kurios praėjusiais metais įsirėžė daugumai į atmintį, kiek anksčiau profesionalus banglentininkas Andrej Ispodnikov savo „Facebook“ paskyroje buvo pasidalinęs vaizdo įrašu, kuriame aiškino, kokių vietų jūroje reikėtų vengti bei kaip elgtis, jeigu srovė neša tolyn.

„Pavyzdys, ko reikia vengti su vaikais prie Baltijos jūros. Jūs matote – bangos lūžta ten, kur yra labai seklu. Toliau, čia bangos lūžta ir irgi yra labai seklu“, – rodė pirštu į kitą bangų pusę kalbėdamas vaizdo įraše A. Ispodnikov.

„Per vidurį nematome bangų. Čia yra kanalas, per kurį vanduo grįžta, traukia į jūrą. Papuolus į jį, negalima plaukti link kranto. Reikia plaukti link tos seklumos (aut past. – ten, kur bangos) ir išeiti.“


Vaizdo įraše vyras taip pat priminė ir tragediją, kuomet praėjusių metų vasarą Smiltynėje nuskendo šeima. Tuomet žuvo vaikai bei jų mama, kuri brido į jūrą gelbėti skęstančių atžalų.

Pasak, A. Ispodnikov nuskendę žmonės pateko į kanalą tarp dviejų seklumų, kuris įtraukė šeimą gilyn į jūrą.

„Atsiminkite, ten, kur sekluma ir nėra bangų – kanalas, kur viskas išeina į jūrą“, – perspėjo tąkart vaizdo įrašo pabaigoje profesionalus banglentininkas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer