Įtampa didėja: JAV virš Aliaskos numušė naują skrendantį objektą

JAV numušė dar vieną objektą, tačiau šįkart – virš Aliaskos, praneša „The Washington Post“.

Teigiama, kad naujas incidentas užfiksuotas praėjus mažiau nei savaitei nuo įvykio, kai JAV naikintuvas numušė, kaip įtariama, Kinijos šnipinėjimo balioną virš Atlanto.

Šįkart neatpažintą objektą JAV naikintuvas F-22 penktadienį numušė virš užšalusių vandenų Aliaskoje, o tai padaryti įsakė pats šalies prezidentas Joe Bidenas.

Tuo metu JAV pareigūnai teigia negalintys iškart patvirtinti, ar numuštas naujas objektas buvo dar vienas Kinijos šnipinėjimo balionas, tačiau aišku viena – jis skrido tokiame aukštyje, kad galėjo kelti grėsmę civiliniams lėktuvams.

Dalis JAV pareigūnų mano, kad tai buvo dar vienas Kinijos šnipinėjimui skirtas balionas, kuris šeštadienį buvo numuštas virš Atlanto.

Gynybos departamento atstovai tvirtino, kad numuštas objektas rėžėsi į užšalusį vandenyną ir pažiro į šipulius, tad kol kas lieka neaišku, ar tai buvo balionas, dronas ar kas nors kita. 

Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby sakė, kad penktadienį numuštas objektas buvo gerokai mažesnis už, kaip manoma, Kinijos šnipinėjimo balioną.

Numušė kinų balioną

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Jungtinių Valstijų kariuomenė šeštadienį prie rytinės šalies pakrantės numušė Kinijos balioną, pranešė amerikiečių žiniasklaida, praėjus kelioms valandoms po to, kai JAV prezidentas J. Bidenas pažadėjo „pasirūpinti“ įtariamu šnipinėjimo įrenginiu.


 

Žurnalistų paprašytas pakomentuoti santykius su Kinija ir baliono incidentą, J. Bidenas šeštadienį žurnalistams nedetalizuodamas sakė: „Mes tuo pasirūpinsime.“

Kontraversija kilo ketvirtadienį, kai Amerikos pareigūnai pareiškė, kad stebėjo didelį Kinijos „šnipinėjimo balioną“ virš JAV, bet nusprendė jo nenumušti, nes baiminosi, kad tai gali pakenkti žmonėms ar turtui ant žemės.

Tai paskatino valstybės sekretorių Antony Blinkeną penktadienį atsisakyti retos kelionės į Pekiną.

Pekinas pripažino, kad orlaivis, kurį jis pavadino dirižabliu, yra Kinijos, tačiau pareiškė, kad tai buvo nuo kurso nukrypęs meteorologinis balionas, ir pridūrė, kad apgailestauja dėl susidariusios padėties.

„Dirižablis yra iš Kinijos. Tai civilinis dirižablis, naudojamas mokslinių tyrimų, daugiausia meteorologijos, tikslais“, – sakoma Kinijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime, paskelbtame penktadienį.

„Kinijos pusė apgailestauja dėl nenumatyto dirižablio patekimo į JAV oro erdvę dėl force majeure aplinkybių“, – teigė ji.

Balionas skrido virš Jungtinių Valstijų šiaurės vakarinės dalies, kurioje yra jautrių oro bazių ir strateginių branduolinių raketų požeminiuose bunkeriuose, todėl tai dar labiau padidino susirūpinimą.

Šeštadienį JAV žiniasklaida pranešė, kad balionas buvo pastebėtas virš Šiaurės ir Pietų Karolinų, esančių rytinėje šalies dalyje.

Penktadienį Pentagonas pranešė, kad dar vienas įtariamas Kinijos šnipinėjimo balionas buvo pastebėtas virš Lotynų Amerikos, tačiau nepateikė konkrečių duomenų apie jo buvimo vietą.

J. Bidenas savo komentarus išsakė Sirakūzuose Niujorko valstijoje, kur šeštadienį turėjo praleisti kelias valandas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer