Pasakė, kas laukia Rusijos muzikanto, kuris pasisakė prieš karą: Putiną išvadino Cezariu

Populiarus Rusijos muzikantas Jurijus Ševčiukas (65) pasipriešino šalies valdžiai, kai stovėdamas ant scenos pasisakė prieš karą Ukrainoje, o 10 tūkst. žmonių plojo, išgirdę jo žodžius.

Populiarus rusų muzikantas rizikuoja būti nuteistas ir uždarytas į kalėjimą už pasisakymus prieš Vladimirą Putiną ir karą Ukrainoje.

Pasisakė prieš karą Ukrainoje

65 metų roko muzikantas J. Ševčiukas grojo koncerte Ufoje, į kurį susirinko 10 tūkst. gerbėjų, ir pasišaipė iš „mūsų Cezario“ bei Putino invazijos į Ukrainą, o jo žodžius lydėjo ovacijos.

Pagal nežmoniškus Rusijos įstatymus jis rizikavo sulaukti teisėsaugos dėmesio ir būti įkalintas, kai klausė minios:

„Ukrainoje dabar žudomi žmonės, už ką? Kodėl mūsų vaikinai ten miršta? Draugai, kokiu tikslu Rusijos jaunimas, pagyvenę žmonės, moterys, vaikai miršta? Dėl Napoleoniškų mūsų Cezario planų?“

Šie pasisakymai buvo sutikti gausiais plojimais, o muzikantas tęsė: „Tėvynė, draugai, nėra prezidento užpakalis, kurį reikia nuolat glamonėti ir bučiuoti. Tėvynė yra neturtinga močiutė, pardavinėjanti bulves geležinkelio stotyje, kad išgyventų… Tai yra tėvynė.“

Ikona tapusios Rusijos roko grupės DDT lyderis visuomet priešinosi karui, pavyzdžiui, jis pasisakė prieš karą Čečėnijoje ar buvusioje Jugoslavijoje, rašo mirror.co.uk.

Praėjusią naktį pademonstruotas nepaklusnumo aktas buvo vienas ryškiausių nuo karo pradžios, o daugelis yra per daug varžomi slegiančių įstatymų, ribojančių žodžio laisvę, kad galėtų garsiai pasakyti, ką galvoja.

Išrašė protokolą, gresia kalėjimas

J. Ševčiukas anksčiau tiesiai į akis kritikavo Putiną dėl nedemokratinės politikos ir anksčiau atsisakė koncertuoti su „Z“ simboliais, naudojamais puolant Ukrainą.

Jo tvirtą pasipriešinimą karui per koncertą Ufoje, turtingoje nafta, gyrė Rusijos opozicijos politikė Ksenija Sobchak, buvusi kandidatė į prezidentus.

„Nežinau, kas nutiks Ševčiukui po šio koncerto“, – skelbė ji.

Vėliau ji sakė, kad teisėsaugos institucijos surašė baudžiamąjį protokolą Ševčiukui „dėl Rusijos ginkluotųjų pajėgų diskreditavimo“. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Prodiuseris Radmiras Usajevas savo „Instagram“, kuris Rusijoje užblokuotas kaip „ekstremistinis“, sakė, kad du specialiųjų pajėgų „specnazo“ pareigūnai saugojo įėjimą į Ševčiuko persirengimo kambarį ir atskyrė jį nuo grupės narių.

Jis valandą laiko buvo sulaikytas, teisėsaugos pareigūnai su juo kalbėjo „apie tai, kas įvyko koncerte […], ir Ševčiuko pasisakymus apie karą ir tėvynę“.

„Jie netgi norėjo jį sulaikyti, bet paskutinę akimirką jiems užteko sveiko proto. Ševčiukas dar kartą patvirtino, kad jis yra tikras vyras, jis nejautė jokios baimės po to, kai buvo laikinai sulaikytas“, – sakė R. Usajevas.

Tačiau manoma, kad jam teks stoti prieš teismą ir jam gresia kalėjimas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer