Zelenskis: Ukraina per savaitę atkovojo 1 000 kv. km savo teritorijos

Nuo rugsėjo 1-osios Ukraina atkovojo daugiau nei tūkstantį kvadratinių kilometrų savo teritorijos, praneša šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Apie tai jis kalbėjo savo tradiciniame kreipimesi į ukrainiečius.

„Vykdydami gynybines operacijas mūsų didvyriai jau išlaisvino dešimtis gyvenviečių. Ir šiandien šis judėjimas tęsiasi, yra naujų rezultatų. Iš viso nuo rugsėjo pirmosios išlaisvinta daugiau kaip tūkstantis kvadratinių kilometrų mūsų teritorijos“, – praneša V. Zelenskis.

Prezidentas taip pat padėkojo visiems, kurie prisidėjo prie to, kad Ukrainos teritorijos būtų atkovotos.

„Esu dėkingas kariuomenei, žvalgybos pareigūnams ir specialiosioms tarnyboms už kiekvieną Ukrainos vėliavą, kuri šiomis dienomis buvo iškelta“, – sako jis.

V. Zelenskis ketvirtadienį surengė naują Vyriausiojo vado štabo posėdį. Anot jo, štabas ir toliau dirbs tam, kad Ukraina ir toliau pasiektų vis daugiau sėkmių gindamasi nuo rusų.

„Štabas ir toliau dirbs tokių gana dažnų susitikimų ir konsultacijų formatu, kad mūsų vadai vietoje gautų visapusišką paramą visais lygiais, o mūsų valstybės ginkluotosios pajėgos, žvalgyba ir visas gynybos ir saugumo sektorius gautų visus reikiamus išteklius, visas būtinas materialines, politines, informacines, diplomatines ir bet kokias kitas priemones veiksmingai Ukrainos gynybai ir okupantų išstūmimui“, – teigia jis.

Kiek anksčiau ketvirtadienį V. Zelenskis pranešė, kad Ukraina atgavo šalies rytuose, netoli Charkivo, esantį Balaklijos miestą.

„Viskas yra savo vietose. Ukrainos vėliava laisvame Ukrainos mieste po laisvu Ukrainos dangumi!

Ačiū! Aš didžiuojuosi! Rūpinkitės savimi! Į pergalę! Šlovė Ukrainai!“, – savo „Telegram“ kanale rašo prezidentas.

Jau vakar buvo skelbiama, kad netoli Charkivo esantį miestą bent iš dalies užėmusios Ukrainos kariuomenės pajėgos, o rusai chaotiškai traukiasi.

Ukraina dar praėjusią savaitę pranešė pradėjusi kontrpuolimą šalies peituose. Šią savaitę pranešta, kad kontrpuolimas vyksta ir rytuose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer