Prezidentas Valdas Adamkus – apie sutuoktinės sveikatą: „Aš tik meldžiuosi, kad pastatytume ją ant kojų“

Buvusios pirmosios Lietuvos ponios Almos Adamkienės sveikata išlieka silpna, nors padėtis nėra kritinė, sako jos sutuoktinis, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus. Pasak jo, šiuo metu prie žmonos visą parą budi Adamkų namuose apsigyvenusi gydytoja, itin daug padeda Santaros klinikos, todėl tikimasi, kad 95-erių metų A. Adamkienės sveikata pasitaisys.

A. Adamkienė neseniai grįžo iš ligoninės, į kurią pakliuvo dėl neaiškios kilmės viruso. Kiek anksčiau moteris buvo gydytojų prižiūrima, nes nukritusi patyrė galvos traumą.

„Nepasakyčiau, kad kritinė padėtis, bet labai silpna. Visa galima pagalba teikiama. Yra gydytoja, kuri visas 24 valandas yra prie jos apsigyvenusi, kartu su mumis. Plius Santaros ligoninė irgi talikininkauja kiekvieną dieną siųsdama pagalbą. Taip kad dedam visas galimas pastangas ją pastatyti ant kojų. O šiuo metu yra labai labai silpna“, – portalui tv3.lt pasakojo prezidentas V. Adamkus.

Paklaustas, kaip pats jaučiasi esant tokiai padėčiai, prezidentas V. Adamkus atsiduso: „Neklauskit šito klausimo. Taip sakant, kiekvienas iš mūsų taip jaustųsi“.

„Aš tik meldžiuosi, kad mes pastatytume ją ant kojų“, – teigė prezidentas.

Kiek anksčiau A. Adamkienei sugrįžus iš ligoninės gydytis į namus prezidentas teigė, jog žmona jautėsi geriau, o į Lietuvą atvyko ponios Almos pusseserė iš Čikagos, turinti gydytojos išsilavinimą ir apsiėmusi prižiūrėti giminaitę. Tuomet prezidentas tryško viltimi, kad viskas susitvarkys. Šiuo metu prezidentas V. Adamkus irgi vylėsi, kad sutuoktinės sveikata pasitaisys, bet balse buvo justi ir didžiulis rūpestis.

Prezidentas V. Adamkus ir A. Adamkienė pirmą kartą susitiko Vokietijoje, kur jų šeimas 1944 metais išvijo besiartinanti sovietų trėmimų banga. Tačiau baigus lietuvišką gimnaziją Vokietijoje jaunuolių keliai išsiskyrė ir susikirto tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, o 1951 metais rugsėjį jie susituokė.

Adamkai Lietuvoje laikomi viena gražiausių ir mylimiausių porų, jų santuoka trunka jau 70 metų. Tiek kadenciją baigęs prezidentas, tiek jo sutuoktinė yra giriami už šilumą ir taktiškumą, gebėjimą bendrauti su bet kuriais žmonėmis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer