Prabilo viena iš paskutiniųjų karalienę mačiusių: atskleidė, kokia ji buvo prieš mirtį

Eidama 97-uosius ketvirtadienį mirė Jungtinės Karalystės karalienė Elžbieta II, pranešė Bakingamo rūmai. Ji buvo ilgiausiai šalyje viešpataujanti monarchė, valstybės vadovės pareigas ėjusi daugiau nei 70 metų.

Užsienio žiniasklaida paviešino paskutinę karalienės nuotrauką.

Paskutinė karalienės nuotrauka daryta jos namuose Balmoralyje, kai ji pasveikino naująją ministrę pirmininkę Liz Truss.

Susitikimo metu užfiksuotose nuotraukose matoma plačiai besišypsanti karalienė, apsirengusi pilku megztiniu ir plisuotu sijonu.

Šio susitikimo nuotraukas įamžino fotografė Jane Barlow, kuri atskleidė, kokios nuotaikos buvo karalienė prieš pat mirtį, skelbė news.sky.com.

Spaudos asociacijos fotografė Jane Barlow buvo išsiųsta į Balmoralą, kad užfiksuotų momentą, kai monarchė antradienį susitiko su naująja ministre pirmininke Liz Truss ir oficialiai paprašė jos suformuoti vyriausybę.

J. Barlow nufotografavo keletą karalienės portretų, kol ji laukė L. Truss.

96 metų karalienę ji apibūdino kaip „silpną“, bet „geros nuotaikos“. Ji taip pat sakė, kad fotografuoti buvo „garbė“ ir „tikra privilegija“.

Tiesa, anot fotografės, karalienė atrodė silpnesnė“ nei tada, kai buvo fotografuojama vasarą.

Fotografė Jane Barlow kalbėjosi su karaliene apie niūrų orą, tačiau sakė, kad jos nuotaika buvo visiškai priešinga: „Sulaukiau daug jos šypsenų.“

Privatus susitikimas, kurio detalės nebus paviešintos, galėjo būti šiek tiek nepatogus, atsižvelgiant į tai, kad L. Truss anksčiau ragino panaikinti monarchinį valdymą. Bakingamo rūmai išplatino pareiškimą, kuriame rašoma: „Karalienė šiandien (antradienį – aut. past.) susitiko su garbingąja Liz Truss, ministre pirmininke, ir paprašė jos suformuoti naują administraciją.

Ponia Truss priėmė Jos Didenybės pasiūlymą ir pabučiavo jai ranką, kai buvo paskirta ministre pirmininke.“ Kiek anksčiau monarchė susitiko su Borisu Johnsonu ir jo žmona Carrie, susitikimo metu jis oficialiai atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų. Susitikimas truko maždaug 40 minučių, tačiau susitikimo detalės nebus paviešintos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer