JAV: Rusijos kariai bėga į Rusiją

Aukštas JAV kariuomenės pareigūnas pranešė, kad rusų kariai bėga iš Ukrainos, o daugelis jų jau kirto Rusijos sieną, rašo „The Guardian“.

Teigiama, kad netoli Charkivo rusų kariai atsitraukia, o didžioji dalis jų jau paliko Ukrainą ir persikėlė atgal į Rusiją.

„Vertinant bendrai, ukrainiečiai daro pažangą kovoje, siekdami išlaisvinti ir atsiimti prarastas teritorijas [Ukrainos] pietuose ir rytuose.

<…> Rusijos pajėgos didžiąja dalimi perleido savo laimėjimus ukrainiečiams ir pasitraukė į šiaurę bei rytus. Daugelis karinių pajėgų persikėlė atgal į Rusijos teritoriją“, – teigiama pranešime.

CNN priduria, kad Rusijos karinės pajėgos šiuo metu deda pastangas nuo Siversko iki Bachmuto. Teigiama, kad būtent Bachmutas yra ta vieta, kur okupantai bando įsitvirtinti.

REKLAMA

„Mes ir toliau pastebime, kad [rusai] intenstyviai naudoja artileriją, vykdo oro antskrydžius“, – teigė JAV pareigūnai.

Ukraina: okupantai masiškai pasiduoda

Kyjivas teigia, kad, vykdant kontrpuolimą, šalies gynėjams pavyko atsiimti beveik 6 tūkst. kvadratinių kilometrų teritorijos, o Rusijos pajėgos buvo nustumtos iki pat šiaurės rytinės sienos.

Ukrainos kariuomenės žvalgybos atstovas tikina, kad rusų kariai masiškai pasiduoda, kadangi „supranta savo situacijos beviltiškumą“, rašo „SkyNews“.

Tuo metu šalies prezidento Volodymyro Zelenskip patarėjas teigia, kad rusų karių belaisvių yra tiek daug, kad Ukrainoje pradeda trūkti vietų, kur juos būtų galima sutalpinti. 

Be to, pastebima, kad per 24 val. Ukrainos kariuomenei pavyko atsikovoti daugiau kaip 20 gyvenviečių. 

V. Zelenskis: Ukraina nesutiks su jokiais Minsko susitarimų variantais

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pareiškė, kad jo šalis nesutiks su jokiais Minsko susitarimų variantais.

Taip jis kalbėjo per interviu CNN paklaustas apie Ukrainos pajėgų kontrpuolimą pietinėje Chersono srityje ir Ukrainos rytuose.

Prezidentas pabrėžė, kad ukrainiečiai siekia savo valstybės teritorijos deokupacijos.

„Pagrindinis deokupacijos tikslas – neleisti Rusijai tęsti 2014 metais pradėtą labai lėtą okupaciją“, – sakė jis.

V. Zelenskis pažymėjo, kad negali pateikti išsamios informacijos apie karinių pajėgų operatyvinius veiksmus mūšio lauke.

 

„Mes nestovėsime vietoje. Visą laiką lėtai, palaipsniui eisime. Kitaip su jais nekalbėsime. Kai tik sustosime ir stovėsime, žinau, kad kai kurios valstybės stums mus link Minsko proceso“, – kalbėjo prezidentas.

„Noriu, kad pasaulis suprastų – tai skirtingi dalykai. Diplomatinis sprendimas ir antri, treti, penkti, dešimti Minsko [susitarimai] yra skirtingi dalykai. Minsko [susitarimai] yra tuščias popieriaus lapas, kad Rusija galėtų pailsėti prieš kitą invaziją“, – pabrėžė V. Zelenskis.

Vakarų šalių remti Minsko taikos susitarimai, taip pat formaliai palaikyti Maskvos, buvo sudaryti tarp Kyjivo ir Donbase veikusių separatistų 2014 metų pabaigoje ir pertvarkyti kitų metų pradžioje, bet buvo nuolat pažeidinėjami.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kelios dienos prieš karo Ukrainoje pradžią pareiškė, kad Minsko susitarimai, kuriais siekta užbaigti separatistinį konfliktą Rytų Ukrainoje nebeegzistuoja, Maskvai pripažinus Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ nepriklausomybę.

V. Zelenskis per 17-ojo Jaltos europinės strategijos susitikimo (YES) organizuotą diskusiją praėjusią savaitę pabrėžė, kad šiuo metu jokios derybos su Rusija dėl karo pabaigos nėra įmanomos, nes Maskva negali suformuluoti adekvačių pozicijų.

Ukrainos gynybos ministras: kontrpuolimas pietuose ir šiaurėje – „trečia karo fazė“

Ukrainos karas su Rusija įžengė į naują etapą, kuris tapo įmanomas dėl Vakarų ginklų tiekimo, pirmadienį paskelbtame interviu teigė ukrainiečių gynybos ministras.

„Kontrpuolimas yra trečiasis Ukrainos plano atkovoti pozicijas pietuose ir šiaurėje etapas“, – Prancūzijos dienraščiui „Le Monde“ sakė Oleksijus Reznikovas.

Pirmuoju etapu bandyta atgrasyti Rusiją nuo puolimo, o antruoju siekta „stabilizuoti frontą ir patikrinti jo atsparumą“, nurodė ministras.

„Mūsų kariuomenės vadai, atsižvelgdami į iš partnerių gautą ginkluotę, parengė planą: pradėjome naudoti mobiliąsias artilerijos sistemas HIMARS [iš JAV], kad nutrauktume priešo tiekimo linijas ir sunaikintume degalų bei ginklų sandėlius“, – sakė jis.

Pasak O. Reznikovo, Prancūzija neseniai pažadėjo naują pagalbos paketą.

„Negaliu pateikti detalių, bet tai labai geri elementai, esu patenkintas“, – patikino jis.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo savaitgalio atkovojusios dešimtis miestų ir gyvenviečių, įskaitant svarbų Iziumo miestą.

Vyriausybė taip pat apkaltino Rusijos pajėgas, kad atsitraukdamos jos taikosi į elektros tinklus ir dėl to rytuose nutrūksta elektros energijos tiekimas.

„Tai bus tęsiama serijomis, epizodais: bus du tokie pat epizodai, kaip šis“, – sakė O. Reznikovas.

„Tai bus tarsi sniego gniūžtė, ji pradės riedėti, vis didėdama ir didėdama… ir pamatysime, kaip antroji pagal dydį pasaulio kariuomenė bus priversta trauktis“, – kalbėjo ministras.

Jis pakartojo, kad Ukrainos pergalė reikštų visišką rusų užgrobtų teritorijų, įskaitant 2014 metais Rusijos aneksuotą Krymą, susigrąžinimą.

O. Reznikovas sakė, kad Ukraina taip pat siekia „aiškaus plano, kaip rusai atlygins žalą ir kaip bus nustatyta atsakomybė už karo nusikaltimus“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer