Azerbaidžanas apšaudė Armėniją: Jerevanas kreipėsi užtarimo į Rusiją ir JT

Iškart po vidurnakčio Azerbaidžano pajėgos apšaudė Armėnijos pasienio miestus ir kariuomenės pozicijas. Armėnų atstovų teigimu, rugsėjo 13-ąją buvo apšaudytos jų pozicijos šalia Goriso, Sotkos ir Džermuko miestų. Azerbaidžano pusė tvirtina, kad Armėnijos kariuomenė surengė provokaciją, yra žuvusiųjų.

Pastaruoju metu tarp valstybių rusenęs konfliktas dėl Kalnų Karabacho teritorijos vėl iš naujo įsižiebė rugsėjo 13-osios naktį, kuomet smūgį Armėnijos pajėgoms trimis kryptimis sudavė Azerbaidžanas. Baku tvirtinama, kad Armėnijos kariuomenės padaliniai surengė diversijas Daškesano, Kelbadžaro ir Lačino kryptimis.

09:19 | Azerbaidžanas ir Armėnija susitarė dėl ugnies nutraukimo – TASS

Rusijos naujienų agentūra, remiantis neįvardintomis žiniasklaidos priemonėmis, skelbia, kad Azerbaidžanas ir Armėnija susitarė dėl ugnies nutraukimo. Naktį jau buvo pasirodę pranešimai apie galimą ugnies nutraukimą 2 val. 30 min., tačiau jie nepasitvirtino.

Armėnija taip pat anksčiau paskelbė, kad dėl situacijos kreipėsi į KSSO, JT Saugumo Tarybą.

09:05 | Jerevanas: Azerbaidžano kariuomenė „mėgina įžengti“ į Armėniją

Azerbaidžano pajėgos bando įsiveržti į Armėnijos teritoriją, anksti antradienį pareiškė Jerevanas, tęsiantis kruviniems susirėmimams palei abiejų konfliktuojančių Kaukazo valstybių sieną.

08:49 | Armėnijos kurortiniame Džemruko mieste aidėjo sprogimai

Jerevanas tvirtina, kad Džemruke apšaudoma civilinė infrastruktūra, skelbia rusų naujienų portalas „Readovka“.

Armėnijos gynybos ministerijos teigimu, padėtis šalies pasienyje su Azerbaidžanu nuo nakties nepasikeitė – Baku ir toliau naudoja artileriją, minosvaidžius, dronus ir didelio kalibro šaunamuosius ginklus. Šiuo metu kurortinis Džemruko miestas yra apšaudomas.

Savo ruožtu Azerbaidžanas tvirtina, kad informacija apie Baku pajėgų civilinės infrastruktūros apšaudymą yra „šmeižikiško pobūdžio melas ir dezinformacija“. Taigi, šalies gynybos ministerijos teigimu, Armėnijos pusė bando nuslėpti savo provokaciją.

08:24 | JAV ragina nutraukti konfliktą

Jungtinės Valstijos vėlai pirmadienį paragino nutraukti konfliktą, o valstybės sekretorius Antony Blinkenas išreiškė susirūpinimą. Pasak jo, JAV yra „labai susirūpinusios“ dėl padėties – ypač dėl „pranešimų apie smūgius gyvenvietėms ir civilinei infrastruktūrai“ Armėnijoje.

„Mūsų pozicija jau ilgą laiką yra aiški: konfliktas negali būti išspręstas karinėmis priemonėmis, – pareiškime pabrėžė A. Blinkenas. – Raginame nedelsiant nutraukti bet kokius karo veiksmus.“

08:13 | Apšaudymas tęsiasi, yra aukų

Azerbaidžano ginkluotosios pajėgos tęsia karinės ir civilinės infrastruktūros apšaudymą pasienyje, skelbia Armėnijos gynybos ministerija. Pranešama, kad yra aukų.

08:04 | Armėnijos premjeras pasikalbėjo su Putinu

Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, prasidėjus karo veiksmams Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje, praneša Armėnijos vyriausybė.

N. Pašinianas Azerbaidžano pusės veiksmus pavadino „nepriimtinais ir pažymėjo adekvačios tarptautinės bendruomenės reakcijos svarbą“. Kaip pažymima Vyriausybės pranešime, „pašnekovai sutarė dėl operatyvinės komunikacijos“.

01:23 | Skelbiama, kad Jerevane renkasi šalies vadovybė

01:16 | Azerbaidžanas atakavo Armėniją

„Armėnijos kariuomenės diversinės grupės tamsiu paros metu užminavo rajonus ir tiekimo tarp Azerbaidžano kariuomenės padalinių pozicijų kelius skirtingomis kryptimis, pasinaudojus kalnuota vietove ir esančiomis daubomis“, – skelbiama Azerbaidžano valdžios atstovų pranešime.

Kariuomenės atstovų išplatintame pareiškime skelbiama, kad šie kariniai veiksmai yra riboto masto ir nukreipti neutralizuoti kylančias grėsmes.

Skelbiama, kad karinio konflikto metu naudojama artilerija, dronai. Kol kas nepatvirtinta informacija pranešama, kad „kova vyksta palei visą valstybių sieną“. Turkų žiniasklaidos šaltiniai tvirtina, kad azerbaidžaniečių bepiločiai orlaiviai jau sunaikino dvi armėnų S-300 oro gynybos sistemas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer