JAV skyrė 400 mln. JAV dolerių vertės paramą Ukrainai: perduos tankų, dronų, katerių

Jungtinės Valstijos finansuos tankų T-72 ir oro gynybos sistemų „Hawk“ raketų atnaujinimą pagal maždaug 400 mln. JAV dolerių vertės saugumo pagalbos Ukrainai paketą, penktadienį pranešė Pentagonas.

Ukrainai itin reikia oro gynybos sistemų ir šarvuotos įrangos, tačiau tankai T-72 nusileidžia šiuolaikiškiausiems tankams, tokiems kaip vokiečių tankai „Leopard“ ar Jungtinių Valstijų tankai „Abrams“.

Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja Sabrina Singh žurnalistams pareiškė, kad „tankai bus perduoti iš Čekijos ir Jungtinės Valstijos moka už 45 iš jų atnaujinimą“. Anot jos, už dar 45 tankų atnaujinimą įsipareigoja sumokėti Nyderlandų vyriausybė, taigi iš viso bus perduota 90 T-72.

Pasak S. Singh, šiuose sovietinių laikų tankuose bus įrengtos „pažangios optikos ir komunikacijos sistemos bei šarvų konstrukcijos“. Pirmieji tankai bus parengti perdavimui iki gruodžio pabaigos, o likusieji bus pristatyti 2023-aisiais.

Paklausta, kodėl Ukrainai nesiunčiami šiuolaikiškesni tankai, ji paminėjo keletą veiksnių, įskaitant naudojimo paprastumą ir kainą.

„Ukrainiečiai žino, kaip naudoti šiuos tankus mūšio lauke“, – pareiškė S. Singh ir pridūrė, kad „naujo pagrindinio kovinio tanko įvedimas yra itin brangus reikalas, tam reikia daug laiko ir tai būtų itin sunki užduotis ukrainiečių pajėgoms“.

Pagal naująjį pagalbos paketą taip pat bus finansuojamas iš JAV atsargų skiriamų sistemų „Hawk“ raketų atnaujinimas.

S. Singh atsisakė nurodyti, kiek raketų yra atnaujinama, paaiškinusi, kad ši informacija neatskleidžiama saugumo sumetimais.

Į pagalbos paketą taip pat įtraukta 1,1 tūkst. bepiločių orlaivių „Phoenix Ghost“, 40 šarvuotų katerių ir, be kita ko, 250 šarvuočių M1117 atnaujinimo finansavimas.

Nuo Rusijos invazijos pradžios vasario mėnesį JAV administracija karinei pagalbai Ukrainai jau skyrė daugiau kaip 18,2 mlrd. dolerių (18,35 mlrd. eurų).

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer