Atsistatydina Estijos premjerė Kaja Kallas

Atsistatydina Estijos premjerė Kaja Kallas. Tai ji patvirtino delfi. Visgi Estijos prezidentas ją turėtų vėl paskirti į postą.

„Šį pasiūlymą pateikiau pati, nes jei tiesiog paskirčiau naujus ministrus, kiltų daug triukšmo“, – teigė ji.

Pranešama, kad po ilgų derybų Reformatų, Tėvynės ir Socialdemokratų partijos nusprendė kurti naują koaliciją.

Apie naują koaliciją savo „Facebook“ parašė ir pati K. Kallas.

„Vyko ilgos ir išsamios derybos, tačiau šį vakarą pasiekėme susitarimą – Reformatų partija kuria naują koaliciją su Tėvynės ir socialdemokratų partija“, – rašė ji.

Estijos ministrės pirmininkės pareigas K. Kallas ėjo nuo 2021 m.

Vis dėlto numatyta, kad premjerei K. Kallas informavus Riigikogu, kad atsistatydina, prezidentas Alaras Karis vėl paskirs ją kandidate į ministro pirmininko postą.

Po to ji kreipsis į parlamentą pasakydama kalbą apie naują valdančiąją koaliciją, o Riigikogu turės patvirtinti jos mandatą. Tuomet K. Kallas pristatys naująją vyriausybę prezidentui.

Penktadienį Reformų partija, SDE ir „Isamaa“ pasiekė galutinį susitarimą dėl perėjimo prie švietimo estų kalba, elektros rinkos reformos ir išmokų šeimoms, teigiama bendrame trijų partijų pranešime spaudai. Pagal susitarimą šios partijos sudarys koaliciją.

Prezidentas A. Karis birželio 3 dieną patenkino K. Kallas prašymą atleisti iš pareigų visus Centro partijos ministrus.

Aiškindama šį koalicijos skilimą K. Kallas tada sakė, kad „dabar Estijai labiau nei bet kada anksčiau reikia veikiančios vyriausybės, pagrįstos bendromis vertybėmis“.

„Saugumo padėtis Europoje neleidžia man, kaip ministrei pirmininkei, toliau bendradarbiauti su Centro partija, kuri dėl vidaus nesutarimų nesugeba iškelti Estijos interesų aukščiau už savo partijos ir įvairių jos sparnų interesus“, – pareiškė vyriausybės vadovė.

Pasak jos, paskutiniu lašu tapo momentas, kai parlamentas dėl Centro partijos ir opozicinės Estijos konservatorių liaudies partijos (EKRE) balsų atmetė ministrų konsensusu patvirtintą įstatymo projektą dėl pagrindinio ugdymo estų kalba.

Premjerė tuomet pranešė, kad pasiūlė socialdemokratams ir „Isamaa“ derėtis dėl naujos koalicijos. Kol ji nesuformuota, darbą tęs likę ministrai, nurodė K. Kallas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer