Joana Bartaškienė – apie vyrus, norą puoštis ir šiuolaikines moteris: „Kur dingo sijonėlių plazdėjimai?“

Lietuvos moterų asociacijos prezidentei, aerobikos trenerei Joanai Bartaškienei šiemet sukako 73-eji, tačiau moteris aktyviai dirba, neįsivaizduoja gyvenime be sporto, o savo patirtį perduoda važinėdama per Lietuvą ir vesdama seminarus. Sporto entuziastė sako, kad jai iki šiol netrūksta noro kasryt užsivilkti margą suknelę ir makiažo šepetėliais paryškinti veido bruožus. „O kur visa tai dingo pas šiuolaikines moteris?“ – klausia ji.

Naujienų portalui tv3.lt J. Bartaškienė pasakojo dažnai iš aplinkinių sulaukianti klausimo apie savo neblėstančios energijos paslaptį. Tačiau pati Joana sako, kad jokio stebuklo čia nėra, viskas priklauso nuo gyvenimo būdo. Nors vasarą jos darbo grafikas kiek laisvesnis, iki šiltojo sezono J. Bartaškienė kasdien pravesdavo po kelias treniruotes vyresnio amžiaus moterims.

„Aš esu labai darbšti ir joks jaunas žmogus, dirbantis pagal mano specialybę, negalėtų man prilygti. Iki vasaros pas mane asmeniškai treniravosi 200 moterų, o kur dar visos projektinės veiklos. Dirbdama su 50-80 metų moterimis, atiduodu joms savo energiją, bet to pačio pasikraunu ir iš jų. Visą gyvenimą dirbu iš širdies, todėl kai moterys ateina pas mane sportuoti, pasilieka iki pat senatvės. Bet turiu pripažinti, kad mano energija slypi ir genuose. Kai mano mama buvo 83-ejų, ji turėjo dar daugiau jėgų, nei aš dabar“, – kalbėjo J. Bartaškienė.

Daugkartinė sportinės gimnastikos čempionė teigė, kad iš tėvų perimti genai suteikė ne tik neslopstantį energingumą, bet ir sugebėjimą viduje nuraminti slogias mintis. Be to, žinoma moteris džiaugiasi gyvenime dirbdama tokį darbą, nuo kurio nereikia nė atostogų – pats darbas tampa poilsiu.

„Gyvenime turiu tikrai daug veiklos, tad poilsio nedaug, bet ilsiuosi dirbdama. Aš ne tik sportuoju, bet ir nuolat esu kviečiama į įvairias stovyklas, paskaitas, važinėju po visą Lietuvą ir stengiuosi parodyti kitiems, jog judėjimas atneša sveikatą ir ilgaamžiškumą. Džiaugiuosi, kad žmonės dabar tą supranta, televizija turbūt įdiegė visiems, kad sportas yra didžiausias vaistas“, – svarstė J. Bartaškienė.

Žinomai moteriai netrūksta ne tik energijos, bet ir noro puoštis. Joanos tikinimu, nereikėtų manyti, kad sulaukus brandaus amžiaus, būtina paisyti stiliaus taisyklių ir atsisakyti trumpų sijonų, aukštakulnių ar ryškaus makiažo. Anaiptol – moteris už tai tik pasisako.

„Mano laikais nebuvo tiek drabužių, tad jei norėdavome ko nors išskirtinio, tekdavo siūtis individualiai. O dabar parduotuvėse tiek visko prigrūsta, jog net nežinai, ką rinktis. Jaunimas dažnai stebisi, kai pamato vyresnę moterį su trumpesniu sijonu ar atviresne krūtine. Bet sulauks jie mūsų amžiaus! Nuo jaunystės iki senatvės – ne žingsnis, o labai labai mažas žingsnelis. Jeigu vyresnė moteris dar turi noro puoštis, atrodyti gražiai, tai ir yra jos visa jėga“, – įsitikinusi ji.

Būtent noro puoštis ir pasitempti Joana pasigenda pas šiuolaikines moteris. Pasak pašnekovės, sunku suprasti, kodėl eleganciją staiga nustelbė patogumas: „Šiuolaikinės moterys nenori puoštis, jaunimas vaikšto su per didelėmis palaidinėmis, šortais, sportbačiais. Kur dingo aukštakulniai, sijonėlių plazdėjimai? Moterys sako, kad šiais laikais nebėra tikrų vyrų. Todėl jų ir nėra, nes nebėra į ką akis paganyti. Su sijonais ar suknelėmis net ir stambesnės moterys visai kitaip atrodo.“

J. Bartaškienė įsitikinusi – net ir dailių veido bruožų merginoms kartais reikia juos paryškinti, nebijoti pasidažyti: „Aš nežinau, kas čia darosi su tuo patogumu ir natūralumu. Neseniai buvau jubiliejuje, kuriame buvo vyresnės moterys. Visos nepasipuošę, netvarkytais plaukais, be makiažo. Kasdien jo nereikia, bet juk visos esame gražesnės, kai šiek tiek pasiryškiname. Gerai, kad paklausiau vyro ir neišsipuošiau taip, kaip pati norėjau. Juk būčiau kaip papūga atrodžiusi! Kur dingo tie jubiliejai, kuriems žmonės ruošiasi, laukia ir ateina pasitempę?“

Kaip pasakojo aerobikos trenerė, kiekvieną rytą ji ne tik pasidaro makiažą, bet ir nevengia pasidabinti papuošalais. Pašnekovės teigimu, toks įvaizdis žmonėms dažnai kelia klausimą – kur Joana taip išsipuošė?

„Į tokius klausimus atsakau, jog aš kasdien taip vaikštau. Turiu daug drabužių, papuošalų, tad kodėl gi ne? Mano klube visos moterys puošiasi, ateina į kiekvieną užsiėmimą su gražiais drabužiais, bižuterija, net kojines priderina prie palaidinių. Jaunimas žiūri į mus ir nesupranta, bet aš pripratinau jas taip atrodyti, rodau pavyzdį“, – tikino J. Bartaškienė.

Prieš 17 metų žinoma moteris patikėjo save į chirurgų rankas, kurie atliko jai akių vokų pakėlimo operaciją. Pasidomėjus, ar bėgant metams nekyla noro pasitobulinti išvaizdą, Joana teigė kol kas to neplanuojanti: „Pirmąja savo operacija likau labai patenkinta, bet daugiau nežinau, ką galėčiau pakoreguoti. Gal tai labiau reikalinga viešai matomiems žmonėms, pavyzdžiui, dirbantiems televizijoje. Jeigu mes, visos pagyvenusios moterys, prisidarytume plastinių operacijų ir injekcijų, būtų tragedija, visi jauni vyrai pas mus subėgtų. Ką tada jaunos moterys darytų?“

Pokalbio pabaigoje J. Bartaškienė atskleidė, jog šiuolaikinių moterų nesupranta ne tik dėl požiūrio į išvaizdą, bet ir reikalavimų vyrams: „Senesnės kartos vyrai yra kitokie, jie iki pat 80-ies būna vyriški. Dabartinių vyrų galvos užimtos pinigais, todėl, matyt, ir kitas galas kitaip dirba. Vargšės tos jaunos moterys, varo vyrus dirbti ir nepagalvoja, kad po to sekso nebus. Jie naktį galvoja ne kaip moterį pamaloninti, o kaip rytoj pinigus vėl reikės uždirbti. O vėliau pačios moterys pyksta ant vyrų. Linkėčiau joms labiau atsipalaiduoti, palaikyti savo partnerius, o pačioms nepamiršti rūpintis savimi.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer