Jono Karolio Chodkevičiaus aukso medalis įteiktas Anušauskui ir Tapinui

Antrasis Jono Karolio Chodkevičiaus aukso medalis už valstybės stiprinimo veiklą sekmadienį Vilniaus paveikslų galerijoje įteiktas krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui ir visuomenininkui Andriui Tapinui.

„Šiemet apdovanojimą įteikiame dviem žmonėms, nes matome „Laisvės TV“ ir Krašto apsaugos ministerijos bendros iniciatyvos telkiant visuomenę unikalumą. „Bayraktar“ vajus atskleidė, kad pilietinė visuomenė bei valstybės institucijos, veikdamos išvien gali pasiekti kur kas didesnių rezultatų, nei abi atskirai“, – pranešime sakė Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo vadovas Edmundas Jakilaitis.

„Mums svarbus ne tiek ginkluotės pirkimas, kiek fenomenas, kuris sukūrė istorinį precedentą, kad didžiausi pokyčiai gali būti pasiekiami valstybės institucijoms ir pilietinei visuomenei ne konkuruojant, bet veikiant išvien“, – teigė jis.

Pernai šis medalis įteiktas režisieriui ir visuomenininkui, nevyriausybinės organizacijos „Blue/Yellow“, remiančios ginkluotą Ukrainos pasipriešinimą, įkūrėjui Jonui Ohmanui.

J. K. Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondą įkūrė žinomi visuomenininkai, mokslo ir kultūros atstovai. Juo siekiama įamžinti ir visuomenei pristatyti vieną žymiausių XVII amžiaus Europos karvedžių, skatinti giliau pažinti šalies istoriją ir veikti valstybės klestėjimo labui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer