Mūšio lauke žuvo taivanietis, savanoriškai stojęs į kovą Ukrainoje

Mūšio lauke žuvo taivanietis, kuris savanoriškai stojo į kovą Rusijos užpultoje Ukrainoje, pranešė Taibėjus. Manoma, kad tai pirmas asmuo iš salos, žuvęs šiame kare.

Taivano užsienio reikalų ministerija pranešė, kad ukrainiečių lauko vadas patvirtino, jog žuvo 25 metų Tseng Sheng-kuangas, kuris tarnavo savanorių karių batalione.

Ministerija jo mirties priežasties nenurodė, tačiau pusiau oficiali Taivano centrinė naujienų agentūra (CNA) teigė, kad jis buvo sužeistas per mūšį rytiniame Luhansko mieste ir mirė nukraujavęs.

„Reiškiame nuoširdžią užuojautą dėl mūsų tautiečio, kuris paaukojo savo gyvybę kare Ukrainoje, žūties ir atiduodame pagarbą jo dvasiai, padėjusiai ukrainiečiams ginti laisvę ir demokratiją“, – sakoma vėlai šeštadienį paskelbtame URM pranešime.

Manoma, kad Tseng Sheng-kuangas yra pirmasis taivanietis, žuvęs kare Ukrainoje.

Taivano URM teigė, kad padės Tseng Sheng-kuango šeimai pasirūpinti kelione į Ukrainą palaikams identifikuoti.

CNA teigė, kad Tseng Sheng-kuangas buvo kariuomenės veteranas, priklausantis Taivano vietinei amių mažumai.

Jo žmona naujienų agentūrai pasakojo, kad Tseng Sheng-kuangas į Ukrainą išvyko birželį, o paskutinį kartą jie susisiekė spalio 23-iąją, kai vyras pasakė, kad ruošiasi pradėti penkių dienų misiją.

Trečiadienį ji gavo vieno kario iš jos sutuoktinio mobiliojo telefono atsiųstą žinutę, kad jis buvo sužeistas per mūšį ir mirė pakeliui į ligoninę.

Savo vyrą ji apibūdino kaip „sąžiningą žmogų, turintį stiprų teisingumo jausmą“.

Vasario 24-ąją Rusijos užpultos Ukrainos padėtis sulaukė atgarsio Taivane, kuris susiduria su nuolatine Kinijos invazijos grėsme.

Kinija laiko šią demokratiją savo teritorijos dalimi ir neslepia pretenzijų vieną dieną ją susigrąžinti, prireikus – jėga, o Rusijos invazija į Ukrainą sustiprino nuogąstavimus, kad Kinija gali bandyti panašiai aneksuoti salą.

Vietos žiniasklaidos duomenimis, šiuo metu Ukrainoje kaip kariai savanoriai kovoja apie 10 taivaniečių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer