Ukraina ruošiasi blogiausiam: bet kurią akimirką gali prasidėti brutali kova

Ukrainos kariuomenės atstovė teigia, kad tiek šalies karinės pajėgos, tiek rusų kariuomenės gali bet kada pradėti aktyvius karinius veiksmus pietinėse Ukrainos teritorijose.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

19:56 | Rusų kariuomenė smogė elektros liniją, tekančią į Zaporožės atominę elektrinę

Ukraina skelbia, kad Rusijos įvykdytų apšaudymų metu buvo pataikyta į elektros liniją Zaporožės atominės elektrinės teritorijoje.

Ukrainos atominės energetikos agentūros „Energoatom“ penktadienį paaiškino, kad buvo pažeisti aukštos įtampos elektros linija, tačiau atominė elektrinė vis dar veikė, radiacijos lygis nepakito.

Šiuo metu atominė elektrinės teritoriją kontroliuoja Rusijos karinės pajėgos.

Visgi Rusijos propaganda skelbia, kad į aukštos įtampos liniją neva pataikė Ukrainos kariuomenė.

19:20 | Informaciją apie visiškai sugriautą Antonivkos tiltą nepasitvirtino

Ukrainos parlamentaras Oleksijus Hončarenka skelbė, kad šalies kariuomenės pajėgoms pavyko visiškai sugriauti Antonivkos tiltą Chersone. 

„Antonivkos tiltas vėl prastai jaučiasi. Ukrainos kariuomenė prieš valandą nusprendė nutraukti jo kančias. Greitai sužinosime detales“, – savo „Telegram“ kanale tąkart rašė jis.

Šia informacija pasidalijo ir buvęs Rusijos GRU agentas Igoris Strelkovas: „Ukrainos kariuomenė prieš valandą apšaudė raketomis Antonivkos tiltą Chersone. Tiltas pravažiavimui uždarytas“.

Visgi teigiama, kad vėliau ši informacija apie sugriautą Antonivkos tiltą nepasitvirtino.

18:39 | Ukraina ruošiasi mūšiui

Ukrainos ir Rusijos kariuomenė ruošiasi pradėti itin aktyvius karo veiksmus pietinėse Ukrainos teritorijose, skelbia UNIAN.

Pietų Ukrainos gynybos pajėgų spaudos centro vadovė Natalia Humeniuk tvirtina, kad Rusijos karinės pajėgos Kryvoj Rogo kryptimi dislokuoja smogiamąsias pajėgas, taip pat stengiasi sukaupti karines atsargas.

„Yra grėsmių ir perspėjimų apie artėjančią itin aktyvią karo stadiją. Mes turime suprasti, kad [kariniai] veiksmai nėra atmestini. Tačiau mes vis tiek turime nepanikuoti. 

Skirtingi šaltiniai įvardija nevienodas datas [kada turi prasidėti kariniai susirėmimai], tačiau kiekvienas liudija, kad yra būtina evakuoti civilius. Mes tam pritariame ir raginame padėti mūsų kariuomenei. Ruošiamės aktyviems karo veiksmams, priešas tai mato ir tam taip pat rengiasi“, – kalbėjo ji.

N. Humeniuk pridūrė, kad rusų kariuomenės bandymai sutaisyti Antonivkos tiltą ir pastatyti specialias pantonines perėjas yra suprantami, tačiau šie objektai yra įtraukti į Ukrainos kariuomenės apšaudymo sritį.

Mes turime ginklų, kurie leidžia pataikytį į konkretų taikinį. Kitaip sakant, mes galime sugriauti priešo planus nesugriaudami infrastruktūros objektų“, – kalbėjo ji.

17:55 | „Amnesty International“ sako, kad laikosi Kyjivo kritikuojamos ataskaitos

Tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ penktadienį pareiškė, kad neatsisako jos ataskaitoje keliamų kaltinimų Ukrainos pajėgoms, kad kovodamos su Rusijos invazija jos pažeidžia tarptautinę teisę ir sukelia pavojų civiliams.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis aštriai sukritikavo minimą „Amnesty International“ ataskaitą.

„Amnesty International“ „tvirtai laikosi savo tyrimo“, sakė organizacijos generalinė sekretorė Agnes Callamard.

„Išvados… buvo pagrįstos įrodymais, surinktais atliekant išsamius tyrimus, kuriems buvo taikomi tokie pat griežti standartai ir deramo patikrinimo procesai, kaip ir visam „Amnesty International“ darbui“, – pridūrė ji.

Ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje „Amnesty International“ paminėjo incidentus 19-oje miestų ir miestelių, kai ukrainiečių pajėgos tikriausiai sukėlė pavojų civiliams, įrengdamos bazes gyvenamuosiuose rajonuose.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer