Juozo Statkevičiaus darbus pastebėjo britų „Vogue“: „Gal tai mažas žingsnelis, bet jis garsina Lietuvos vardą”

Vasara – tikras darbymetis ne tik renginių organizatoriams, bet ir fotografams. Britų žurnalas „Vogue“ pastaruoju metu įvertino pačius gražiausius fotografų darbus iš vasaros vestuvių švenčių, o sėkmė nusišypsojo ir lietuvių dizaineriui Juozui Statkevičiui.

30 metų dizaineriu dirbantis Juozas Statkevičius žinomas visame pasaulyje. Jis yra pirmasis lietuvių dizaineris, kurio darbus pristatė mados žurnalai „L‘Officiel“, „Elle“, „Harper‘s Bazaar“. Šiuo metu jis netveria džiaugsmu – lietuvio kurti vestuviniai drabužiai atsidūrė britų „Vogue“ žurnale, kur buvo renkami 35 geriausi vestuvinių drabužių kadrai. Nuotraukos autorius – vokiečių fotografas Dani Rodriguez.

J. Statkevičius naujienų portalui tv3.lt džiaugėsi, kad nors kai kam toks pasiekimas gali atrodyti nedidelis, bet prie drabužių ir pačio projekto dirbo didžiulė komanda žmonių.

„Dabar tikrai labai niūrus, liūdnas laikotarpis ir apskritai depresinė situacija Lietuvoje – milžiniškos dujų, elektros kainos. Širdis visada pasiilgsta pozityvo ir gerumo. Labai džiaugiuosi, kad mums visą laiką pavyksta įgyvendinti gerą ir pozityvią idėją, o fotografo nuotrauka atsidūrė tokiame sėkmingame žurnale kaip „Vogue“.

Manau, kad mano pasiekimas yra šalies vardo gerinimas – gal jis kažkam mažas ir nereikšmingas, bet mums jis labai svarbus“, – šypsosi jis.

Kaip sako pats dizaineris, nuotraukas rinko profesionalai, turintys akį stiliui, matantys mados tendencijas: „Aišku, viskas pavaizduota per fotografo objektyvą, tačiau aš labai džiaugiuosi, kad pats galiu prisidėti prie Lietuvos vardo garsinimo pasaulyje, – sako vyras. – Malonu, kad mano darbą įvertina profesionalai ir kad tai nėra tik vietinės reikšmės dalykas. Čia džiaugiasi visas pasaulis – ne tik mama, tėtis ir tėvynė.“

Juozo Statkevičiaus kurtus drabužius galite pamatyti nuotraukų galerijoje:

 

Kitokia vizija

Dizaineris sako, kad šią vasarą sukūrė itin daug vestuvinių drabužių ir itin malonu, kai žmonės pastebi sunkų dizainerio ir visos komandos darbą. Vyras atskleidė šiam projektui įgyvendinęs kiek kitokią viziją – užuot kūręs itin sunkų ir apkrautą rūbą, jis pasiryžo drabužį padaryti kuo lengvesnį ir patogesnį.

„Vestuvinę suknelę apsirengusi Gabija – mūsų manekenė, ją pažįstu puikiai. Ji pas mus dažnai drabužius demonstruoja ir man buvo tikras malonumas jai kurti vestuvinę suknelę. Mums labai pasisekė, nes ji nuostabaus grožio mergina, turinti ilgiausią kaklą ir visas savybes, kurias tik norisi pabrėžti.

Suknelė ypatinga tuo, kad ji neturi daugybės pasijonių, yra nepaprasto lengvumo, šilkinė. Man atrodo, kad didesnis menas yra sukurti drabužį, kuriame nėra prigrūsta medžiagos, kuri yra nesunki ir šiuolaikiška. Mes puikiai susidorojome su užduotimi“, – dalijasi J. Statkevičius.

Taip pat jis atskleidžia ir detalių apie vyrišką kostiumą: „Jis yra iš moherinio audinio ir sukurtas taip, kad nesiglamžytų, labai gražiai kristų ir palaikytų formą. Vaikinas kaip tikras modelis – labai aukštas ir jam viską labai gerai pasisekė padaryti.“

Savo kurto ansamblio ir fotografo pasiekimą pašnekovas vertina kaip didelį žingsnį ne tik jam, bet ir pačiai šaliai.

„Gal tai mažas žingsnelis, bet Lietuvai tai ėjimas, kuris tik garsina šalies vardą. Labai džiaugiuosi ir dėl fotografo. Dažnai jie turi labai gerą akį ir puikias kameras, tačiau nesulaukia tokio pripažinimo, kas jiems yra labai svarbu“, – teigia jis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer