Nerimas dėl karalienės sveikatos tik didėja: į Škotiją atvyksta šeimos nariai

Bakingemo rūmai pranešė, kad karalienė Elžbieta II staiga pasijuto blogai. Dabar šalia jos visada yra gydytojai, o šeimos nariai jau skuba ją aplankyti.

Rugsėjo 8-osios popietę pasirodė žinutė apie prastą 96 metų karalienės Elžbietos II sveikatą.

Karalienė nukėlė savo Slaptosios tarybos posėdį po to, kai gydytojai patarė jai daugiau ilsėtis, teigia Bakingamo rūmai.

Princas Charlesas ir princas Williamas išreiškė susirūpinimą dėl karalienės būklės ir staiga atšaukė visus svarbius susitikimus, kad greitai galėtų atvykti į Škotiją.

Pranešama, kad princas Charlesas nusileido sraigtasparniu ir jau yra šalia karalienės.

Šią popietę Harry ir Meghan Markle atstovas sakė, kad pora taip pat keliaus į Škotiją, skelbė metro.co.uk.

96 metų monarchę nuo praėjusių metų spalio kamuoja sveikatos problemos, dėl kurių jai sunku vaikščioti ir stovėti.

„Šį rytą dar kartą įvertinę karalienės sveikatos būklę jos gydytojai yra sunerimę dėl Jos Didenybės sveikatos ir rekomenduoja, kad ji būtų toliau prižiūrima medikų“, – sakoma Bakingamo rūmų pareiškime.

„Karalienė ir toliau patogiai laiką leidžia Balmorale“, savo valdose Škotijos aukštikalnėse, pridūrė rūmai.

Rūmų pareiškimas apie karalienės sveikatą yra labai neįprastas.

„Rūmai neskelbia pranešimų apie karalienės sveikatą, nebent tai būtų labai svarbu“, – britų transliuotojui BBC sakė karališkosios šeimos reikalų komentatorius ir rašytojas Robertas Hardmanas.

Pranešama, kad su karaliene Škotijoje ketvirtadienį yra arba pas ją vyksta jos artimieji: 73-ejų sūnus princas Charlesas, 72-ejų princesė Anna, 62-ejų princas Andrew, 58-erių princas Edwardas ir vaikaitis princas Williamas.

Princas Harry  ir jo žmona Meghan irgi vyks į Škotiją pas karalienę, ketvirtadienį pranešė poros atstovas spaudai.

Šiuo metu su trumpu vizitu Europoje viešinti pora ketvirtadienio vakarą turėjo dalyvauti apdovanojimų ceremonijoje Londone, tačiau pakeitė savo planus ir atvyksta pasimatyti su karaliene, pranešė Britanijos naujienų agentūra „Press Association“.

„Visa šalis labai susirūpinusi“

Pastarasis pranešimas apie karalienės sveikatą buvo paskelbtas kitą dieną po to, kai karalienė atšaukė savo Slaptosios tarybos posėdį, ir jai buvo liepta pailsėti.

Antradienį savo vasaros rezidencijoje Škotijoje, Balmoralo rūmuose, ji priėmė premjero Boriso Johnsono atsistatydinimą ir susitiko su Liz Truss, kurios paprašė suformuoti naują vyriausybę.

Naujoji Jungtinės Karalystės premjerė savo ruožtu socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad visa šalis susirūpinusi dėl karalienės sveikatos.

„Visa šalis labai susirūpinusi dėl šiandien per pietus iš Bakingamo rūmų mus pasiekusių naujienų“, – pasirodžius karališkųjų rūmų pareiškimui tviteryje parašė L. Truss.

„Mano mintys – ir visos Jungtinės Karalystės žmonių mintys – šiuo metu yra su Jos Didenybe karaliene ir jos šeima“, – pridūrė ji.

Šiais metais Elizabeth II paminėjo 70-ąsias valdymo metines. Pastaraisiais mėnesiais ji vis dažniau perduodavo pareigas savo įpėdiniui princui Charlesui ir kitiems karališkosios šeimos nariams.

Karalienė prisipažino, kad šių metų pradžioje persirgusi COVID-19 liga jautėsi „išsekusi“. Tais retais atvejais, kai pasirodydavo viešumoje, ji vaikščiojo pasiramsčiuodama lazdele.

Po Londone vykusią gėlių parodą „Chelsea Flower Show“ Elizabeth II važinėjo sėdėdama golfo automobilyje. 

Birželio pradžioje ji dukart pasirodė viešumoje per keturias dienas trukusias jos karūnavimo 70-mečio paminėjimo iškilmes.

Tačiau net ir tada ji buvo priversta praleisti pamaldas, skirtas jos valdymo jubiliejui, ir popmuzikos žvaigždžių koncertą prie Bakingamo rūmų.

Vis tik karalienė pasirodė balkone kartu su savo tiesioginiais įpėdiniais – princu Charlesu, jo sūnumi Williamu ir anūku George’u.

Į Balmoralo dvarą monarchė išvyko po pranešimų, kad jos privačioje valdoje prie laiptų buvo įrengtas keltuvas.

Primename, kad neseniai rašėme apie pablogėjusią karalienės sveikatą.

Planus sujaukė sušlubavusi sveikata

Paisydama medikų rekomendacijų daugiau ilsėtis, Jos Didenybė negrįžo į Londoną iš Balmoralo dvaro, kur antradienį paskyrė Liz Truss naująja premjere. Laimei, šįkart jai nereikėjo gultis į ligoninę. 96-erių monarchę kankina judėjimo problemos, todėl trečiadienį nuotoliniu būdu turėjęs vykti Slaptosios tarybos susirinkimas buvo perkeltas, rašo mirror.co.uk.

Vis dėlto, antradienį naujoji šalies premjerė nuvyko į Škotiją, į karalienės vasaros rezidenciją Balmoralo dvare, kur susitiko su Jos Didenybe.

Susitikimo metu užfiksuotose nuotraukose matoma plačiai besišypsanti karalienė, apsirengusi pilku megztiniu ir plisuotu sijonu.

Privatus susitikimas, kurio detalės nebus paviešintos, galėjo būti šiek tiek nepatogus, atsižvelgiant į tai, kad L. Truss anksčiau ragino panaikinti monarchinį valdymą. Bakingamo rūmai išplatino pareiškimą, kuriame rašoma: „Karalienė šiandien (antradienį – aut. past.) susitiko su garbingąja Elizabeth Truss, ministre pirmininke, ir paprašė jos suformuoti naują administraciją.

Ponia Truss priėmė Jos Didenybės pasiūlymą ir pabučiavo jai ranką, kai buvo paskirta ministre pirmininke.“ Kiek anksčiau monarchė susitiko su Borisu Johnsonu ir jo žmona Carrie, susitikimo metu jis oficialiai atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų. Susitikimas truko maždaug 40 minučių, tačiau susitikimo detalės nebus paviešintos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer