Jurbarko smurtautojo advokatas prašo bausmę atidėti: „Jis irgi turi problemų“

Pabaigos link artėja visą Lietuvą sukrėtusi byla, kai kovinio sporto medalininkas iš Jurbarko per jaunimo vakarėlį pasikėsino išžaginti nepilnametę, o šiai pasipriešinus, merginai sulaužė žandikaulį. Už tokį nusikaltimą prokuroras reikalauja jaunuolį sodinti penkeriems metams už grotų, o advokatas aiškina, kad kaltinamasis esą jau dabar atlieka bausmę, mat visa šalis žino jo veidą.

Ramus ir tylus teismo salėje sėdi kovinio sporto medalininkas iš Jurbarko Mantas Icikevičius. Jaunuolis žino, kad jo byla keliauja pabaigos link. Teisme sakomos baigiamosios kalbos, kitame posėdyje jau nuskambės sprendimas visą Lietuvą sukrėtusioje byloje, kai dar 2019-siais šis vaikinas vakarėlio metu pamėgino išžaginti nepilnametę. O šiai pasipriešinus taip sumušė, kad merginai lūžo žandikaulis. Ne iš karto, tačiau prispaustas liudijimų ir faktų teismui jis prisipažino, ką padaręs.

„Kad jis seksualiai išprievartavo, kad jis pasikėsino išžaginti, kad padarė, vadinkim taip, psichologinę traumą mergaitei“, – teigia kaltinamojo advokatas Osvaldas Martinkus.

Maža to, Icikevičius esą aukos ir jos šeimos atsiprašė. Tardamas paskutinį žodį tai pakartojo ir teisme, nuotoliu prisijungusiems merginos tėčiui bei advokatui. Tiesa, viešai to padaryti vis dar nedrįsta.

Posėdžiai uždari, esą kad nieko neišgirstų, žurnalistai net priversti laukti kitame koridoriuje, tad kaip tiksliai teisme kaltinamasis atgailavo, neaišku.

Vaikino advokatas persako tų žodžių esmę. Esą jaunuolis įsitikinęs, kad už savo nusikaltimą jau kenčia, mat visa Lietuva žino jo veidą.

„Jis taip pat turi problemų dėl to, ką padarė, ką žino padaręs jis. Kad žino kiti, ką jis padarė. Jis irgi turi problemų ir tai yra akivaizdu“, – sako O. martinkus.

Remdamasis tuo, kaltinamojo advokatas pripažįsta, kad vaikiną reikia nuteisti jau visų byloje dalyvaujančių pusių sutarta bausme – penkeriais metais kalėjimo. Tačiau advokatas siūlo šią bausmę atidėti.

„Aš nemanau, kad įkalinimo vietos, jei taip realiai žiūrint, žmones taisytų. Būtų labai paprasta. Blogas – į įkalinimo vietą. Išeini – pagerintas. Dalis visuomenės tokia yra, kad reikia žmones padariusius nusikaltimus kažkaip tai labai nuskriausti. Kažką nupjauti, pakarti ar dar kažkaip tarsi. Jei pas mus būtų kalėjimai mėnulyje, kur tokį blogą išsiunti į mėnulį ir daugiau jis negrįš. O dabar tie žmonės grįžta ir gyvena tarp mūsų“, – teigia O. Martinkus.

Prokuroras paaiškina, ką reiškia, kai bausmė yra atidedama.

„Gali būti skiriami apribojimai įvairiausi asmeniui. Neišvykti kažkur tai, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, keisti elgesį. Tai yra baigti kursus, išklausyti programas elgesio kontrolės“, – aiškina prokuroras Aurelijus Stanislovaitis.

Jei kaltinamasis per paskirtą laikotarpį nenusikalsta ir vykdo visus teismo įpareigojimus, kalėjimo jis išvengia. Todėl prokuroras laikosi griežtos pozicijos – Mantą Icikevičių penkeriems metams už grotų reikia sodinti.

„Ar bus galima pasiekti teisingos bausmės ir kokia ji yra teisinga – klausimas. Tai, mano galva, teisinga bausmė šioje byloje – savalaikiai būtų buvusi realus laisvės atėmimas ir, manau, nežinau, kas galėtų pasakyti, kad tai neteisinga, per griežta bausmė šioje byloje“, – kalba A. Stanislovaitis.

Teismo sprendimas šioje rezonansinėje byloje nuskambės kovo mėnesį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer