Karas Ukrainoje. Derybų nebus, kol Rusija neišves savo karių – prezidento patarėjas

Sekmadienį Ukrainoje lankantis Lenkijos prezidentui Rusijos kariuomenė iš raketų apšaudė sostinę Kyjivą. Tuo metu tris mėnesius okupantų užimtame Mariupolio mieste gresia didžiulė katastrofa dėl irstančių kūnų.

Volodymyras Zelenskis pripažino, kad tęsdama kovą su okupantas kiekvieną dieną Ukraina gali prarasti iki 100 karių. Jo komanda teigia, kad jokių diplomatinių derybų nebus, kol Rusija neišves savo okupantų.

Svarbiausi sekmadienio įvykiai:

23:57 | Rusai kaltina, kad juos kaltina…

Kremliaus kontroliuojama Rusijos žiniasklaida kaltina Vakarus, esą šie vagia Ukrainos grūdus ir šia vagyste tuo pačiu kaltina rusus. Ką čia bepridursi.

23:40 | Puolė ir prezidento gimtinę

Sekmadienį rusų okupantai bombardavo ir Kryvoj Rog apskritį, iš kurios kilęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Pranešama, kad buvo apšaudytos trys apskrities gyvenvietės.

23:25 | Ataka Žytomyro apskrityje

Ukrainos karinės pajėgos patvirtino, kad šalies Žytomyro apskrityje okupantų ataka pareikalavo aukų.

Žuvo mažiausiai vienas civilis gyventojas.

23:03 | Amerikiečiai tieks ginklus Moldovai?

Ukrainos pašonėje esanti Moldova, kurios dalį, vadinamą Padniestre, yra okupavusi Rusija, gali sulaukti reikšmingos pagalbos.

Moldovos sostinėje Kišeniove viešintys JAV kongresmenai žada, kad prireikus jų šalis gali tiekti ginkluotę.

22:44 | Rusai pasirengę derėtis

Ukraina skaičiuoja, kad jau žuvo beveik 30 tūkst. okupantų karių, o rusų puolimas toli gražu neprimena vienos iš galingiausių, kaip ją patys vadina, armijos veiksmų.

Galbūt dėl to Rusijos derybininkai nori grįžti prie taikos derybų su ukrainiečiais.

„Mes pasiruošę tęsti dialogą“, – Baltarusijos nacionalinei televizijai sakė Vladimiras Medinskis, kuris yra Kremliaus paskirtas derybininkas.

22:28 | Okupantų puolimas Donbase

Sekmadienį Rusijos armija apšaudė 45 gyvenvietes rytų Ukrainos Donbaso regione, praneša ukrainiečių naujienų agentūra „Unian“.

Donecko apskrityje žuvo mažiausiai 7 civiliai gyventojai, o dar 8 buvo sužeisti.

Pasak pranešimų, ukrainiečiai sėkmingai atrėmė 11 okupantų atakų.

22:21 | Vėl apšaudomas Charkivas

Apskrities vadovas Olegas Sinegubovas pranešė, kad sekmadienį Rusijos okupantai vėl atakavo antrą didžiausią Ukrainos miestą.

21:48 | Ukraina neketina derėtis

Gegužės 24 d. bus trys mėnesiai nuo Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą pradžios.

Nors daugelis ekspertų prognozavo, kad ukrainiečiai neatsilaikys prieš daug gausesnę ir labiau aprūpintą okupantų armiją, šios prognozės buvo paneigtos karo lauke.

Dabar Ukrainos politinė vadovybė ketina eiti iki galo. Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas socialiniame tinkle teigia, kad karas turi baigti visišku Ukrainos teritorinio vientisumo atstatymu.

Cituodama Ukrainos prezidento patarėją Mykchailą Podoliaką, naujienų agentūra „Reuters“ pastebi, kad Ukraina atmeta paliaubas ir bet kokį Rusijos užgrobtų teritorijų pripažinimą.

„Rusų pajėgos turi palikti šalį, tada bus galimos derybos“, – pareiškė patarėjas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer