Volodymyras Zelenskis prakalbo apie pergalės skonį: netrukus kelsime tostą už laisvę

Sekmadienį Ukrainoje viešėjo kaimyninės Lenkijos prezidentas Andrziejus Duda. Aukščiausioje Radoje kalbėjęs Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad ukrainiečiai su lenkais netrukus dalysis pergalės skoniu.

„Tikiu, kad netrukus ukrainiečiai ir lenkai susės prie bendro stalo ir dalinsis duoną. Dalysis jausmais – pačiais svarbiausiais jausmais – dėl laisvės.

Dalysis pergalės skoniu. Ukrainos pergalės. Bendros pergalės. Ir pakels tostą už jūsų ir mūsų laisvę“, – Ukrainos parlamente kalbėjo V. Zelenskis.

Jo žodžiais tariant, be laisvos Ukrainos negali būti ir laisvos Lenkijos.

„Žinau, istorikai dažnai ginčijasi dėl to, kas yra šios frazės autorius. Mes išsprendėme šį ginčą – tai yra Ukrainos ir Lenkijos tautų valia. Ačiū broliai! Kartu iki mirties“, – jautriai kalbėjo Ukrainos prezidentas.

Visą jo kalbą su angliškais titrai galima pamatyti šio straipsnio viršuje.

Nuo seno lenkai, kaip ir lietuviai, turėjo glaudžius ryšius su ukrainiečiais. Kartu šios tautos, taip pat baltarusiai gyveno Lenkijos ir Lietuvos jungtinėje Abiejų Tautų Respublikoje, kurią XVIII a. pabaigoje išsidalino Rusijos imperija, Prūsija ir Austrijos-Vengrijos imperija.

Nuo kruvino karo vasario 24 d. pradžios rusų okupantai nužudė tūkstančius ukrainiečių, tarp kurių yra ir šimtai vaikų.

Daugybė gyventojų buvo priversti palikti savo namus. Skaičiuojama, kad Lenkija priėmė daugiau kaip 3 mln. karo pabėgėlių iš Ukrainos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer