Karštą naktį miegate nuogi? Įspėja, kodėl geriau to nedaryti

Geras kokybiškas miegas yra itin svarbus – išsimiegojus nuotaika daug geresnė, jaučiamės pailsėję. Tačiau karštomis naktimis išsimiegoti yra ne tokia lengva užduotis. Ne vienas nusprendžia miegoti be drabužių, tačiau gydytoja įspėja – geriau to nedaryti.

Niekam nepatinka karštos naktys, nes daug prakaituojama, tenka vartytis nuo šono ant šono, kad pavyktų rasti patogią pozą. O dar blogiau, kai viduryje nakties pabundate išpilti karščio ir nepadeda net praverti langai.

„Kai karšta, mums sunku užmigti, nes miegą skatina kūno temperatūros mažėjimas. Be to, kai karšta dažnai būna ir šviesiau naktimis, o tai didina budrumą ir neleidžia tinkamai atsipalaiduoti prieš miegą“, – aiškino miego ekspertė dr. Sophie Bostock.

Ji atkreipia dėmesį į tyrimus, kurie rodo, kad kai tik pakyla temperatūra, mūsų miego trukmė sumažėja, rašo womanshealthmag.com.

Įspėja nemiegoti nuogiems

Ne vienas galvoja, kad karštą naktį geriausia miegoti be drabužių, nuogam. Tačiau neskubėkite to daryti, nes dėvėdami pižamą galite išsimiegoti geriau ir daug ilgiau. Nors skamba neįtikimai, tai yra tyrimais įrodyta tiesa.

„Esu mačiusi ir skaičiusi daugybę patarimų, kad kai karšta geriausia miegoti nuogiems. Tačiau tai nėra labai naudinga, nes, iš tikrųjų, kaip pastebima, prakaitui susikaupus ant kūno jam nėra kur susigerti, o tai tikrai nepadeda atvėsti miego metu. Priešingai yra dėvint pižamą – tada turime barjerą, kuris sugeria prakaitą“, – teigė miego ekspertė.

Dėl šios priežasties vidury nakties dažnai pabundate šlapi ir lipnūs nuo prakaito – tai neduoda jokios naudos, jei norite gerai pailsėti.

Ji pataria: „Todėl geriau dėvėti medvilninę ar kito iš natūralaus pluošto pagaminto audinio orui pralaidžią pižamą ar kokį kitą miego rūbą, kad šis sugertų prakaitą nuo kūno, taip išsimiegosite daug geriau nei miegodami nuogi.“

Štai ir viskas – verdiktas aiškus: karštą naktį geriau nemiegoti nuogiems. Neskubėkite nusimesti pižamos ar kitų mėgstamų miego rūbų, nes jie gali padėti ilgiau ir geriau išsimiegoti pakilus temperatūrai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer