Kompozitorius Raudonikis – medikų rankose: papasakojo, kaip jaučiasi

88-erių Lietuvos kompozitorius, kultūros ir meno veikėjas Algimantas Raudonikis šiuo metu prižiūrimas medikų.

Šią žinią jis pats patvirtino naujienų portalui tv3.lt.

Garsus kompozitorius, šalį džiuginęs nepamirštamais kūriniais, Trakų reabilitacijos centre jau leidžia mėnesį. Paprašius pasidalinti, kokios sveikatos problemos neramina, jis nedaugžodžiavo, tačiau paaiškino turįs bėdų su vidaus organais.

Šios dienos A.Raudonikiui ypač liūdnos ir dėl Viktoro Malinausko mirties – abu iki dainininko mirties dienas leido tame pačiame centre.

„Dienos liūdnos, labai gaila Viktoro. Sunku. O pats irgi turiu problemų su sveikata, šiame centre esu jau apie mėnesį. Kiek laiko dar būsiu, niekas nežino, čia jau medikai sprendžia.“

Kūrė legendines dainas

Primename, kad A. Raudonikis parašė daugiau kaip 700 įvairių žanrų kūrinių, iš jų apie 500 dainų ir per 100 šokių.

Pagrindinė kūrybos sritis – vokalinė ir šokių muzika. Tai solo ir choro dainos, vokaliniai ansambliai, muzika vokaliniams choreografiniams paveikslams. Itin populiarios kompozitoriaus dainos, mėgstamos atlikėjų profesionalų ir mėgėjų („Tėvynė“, „Lauksiu tavęs ateinant“, „Švelnumas“, „Laiškas motinai“, „Kur balti keliai“, „Dar širdyje ne sutema“, „Jau vaikystė nuskambėjo“ ir kt.).

Būdingi kompozitoriaus dainų bruožai – melodingumas, nuoširdumas, paprastumas, lyrizmas, optimizmas, glaudus ryšys su klasikinėmis tradicijomis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer