Išlaisvintame Iziume rasta kapavietė su 440 kūnų

Iš rusų kontrolės išlaisvinus Ukrainos miestą Iziumą, jame rasta masinė kapavietė su maždaug 440 kapų, „Sky News“ pranešė Charkivo srities vyriausiasis policijos tyrėjas Serhijus Bolvinovas.

Anot jo, visi čia esantys kūnai bus ekshumuoti ir išvežti teismo medicinos ekspertizei.

Policija kartu su prokurorais ir kitais tyrėjais deda dideles pastangas surinkti įtariamų Rusijos karo nusikaltimų įrodymus, teigė jis.

Kaip sako S. Bolvinovas, kūnai buvo palaidoti improvizuotoje vietoje. Policijos pareigūnai taip pat turėjo informacijos apie dar keletą kitų kapinių.

„Galiu pasakyti, kad čia yra viena didžiausių kapaviečių išlaisvintame mieste, kurioje yra daugiau kaip 440 kapų. Vienoje vietoje buvo palaidota apie 440 kūnų“, – cituojamas jis.

„Žinome, kad kai kurie buvo nužudyti [nušauti], kai kurie mirė dėl artilerijos ugnies, vadinamųjų minų sprogimo traumų. Kai kurie mirė dėl oro antskrydžių. Taip pat turime informacijos, kad daug kūnų dar neidentifikuoti. Taigi mirties priežastys bus nustatytos per tyrimą“, – aiškina pareigūnas.

Dar anksčiau šią savaitę pasirodė informacija, kad atkovotame Ukrainos mieste Iziume nėra nei elektros, nei vandens ar tiekiamų dujų. Buvo baiminamasi, kad teritorijoje nepasikartotų Bučos situacija.

Miesto mero pavaduotojas Vladimiras Matsokinas pranešė apie įvykdytus Rusijos kariuomenės žiaurumus mieste, kurie išaiškėjo išlaisvinus teritoriją nuo okupantų.

„Aš negaliu įvertinti tikslaus [civilių] aukų skaičiaus, tačiau gali būti mažiau ar daugiau apie [Iziume] tūkstantį [žuvusių] žmonių. Tačiau galiu pasakyti, kad Iziume girdima labai neraminanti informacija apie tai, kad mūsų šalyje jau buvo rastos masinės kapavietės, nužudytų žmonių kūnai“, – teigė jis. V. Matsokinas priidūrė, kad „istorijos, kurios buvo girdimos, tie žiarumai… gyvūnai taip neišdrįstų pasielgti [kaip tą padarė rusų kariai]“.

Jis taip pat pridūrė, kad humanitarinė situacija Iziume yra labai sudėtinga, apie 75 proc. miesto subombarduota, gyventojai neturi vandens, elektros, dujų, gatvėse pilna minų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer