Kreipėsi į Putiną: mes čia šąlame, paleiskite mus namo

Rusijos mobilizuoti vyrai viešai kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Prastai ginkluoti, nemaitinami ir neaprūpinami kariai reikalauja atitraukti juos nuo fronto linijos ir piktinasi karinės vadovybės veiksmais.

Internete buvo paviešintas 2014-aisiais Rusijos okupuotų Donbaso teritorijų karui Ukrainoje mobilizuotų 113-ojo DLR (Kremliaus dirbtinai sukurta „Donecko Liaudies Respublika“, – red. past.) motorizuotų pėstininkų pulko 1-osios šaulių kuopos vyrų pareiškimas V. Putinui. Jie reikalauja grąžinti juos iš fronto, kuriame atsidūrė visiškai nepasiruošę, namo.

Kalbėjęs kuopos vardu vyras pareiškė, kad įžvelgia paralelių valdžios veiksmuose su 1989-aisiais, o situaciją įvardijo kaip „valdžios paralyžių“.

Rusijos „spec. operacijos“ (Kremlius taip įvardija karą Ukrainoje, – red. past.) Donbase metu viešai į Putiną kreipęsis būrys atsidūrė fronto linijoje Chersono srityje. Vyrų teigimu, jie neturėjo ką valgyti ir tinkamų drabužių tuometinėms oro sąlygoms.

Mobilizuotųjų atstovas, kaip ir ankstesniuose kitų dalinių kreipimuose į V. Putiną, akcentavo, kad mobilizacija buvo vykdoma neatliekant medicininės patikros. Daug vyrų turi chroniškų susirgimų, kai kurie – diagnozuotų psichinių sutrikimų, dalis – daugiavaikių šeimų tėvai.

Akcentuojama, kad daugelis jų kariauja neapmokyti, siunčiami šturmuoti gyvenviečių tam nepasirengę. Po to vaizdo įraše dalis „smogikų“ papasakojo apie savo problemas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer