Kretoje per nelaimę žuvo Slovėnijos pilietė – Lietuvos URM

Graikijos Kretos saloje sekmadienio rytą įvyko tragedija, rašo „Greek Reporter“. Minėtame leidinyje buvo pranešta, kad nušliaužus uolai žuvo lietuvė, o 9-erių berniukas buvo sužeistas. Lietuvos užsienio reikalų ministerija vėliau patikslino, kad Lietuvos ambasada Graikijoje susisiekė su vietos policija ir buvo informuota, kad žuvo ne Lietuvos, o Slovėnijos pilietė. Slovėnija taip pat patvirtino Lietuvos URM, kad žuvusioji yra slovėnė.

Incidentas įvyko Agia Fotia gyvenvietėje Ierapetroje, Kretoje.

Sekmadienio rytą netoli paplūdimio esančiame nuomojamų kambarių komplekse nuo šlaito nukrito didelė uola. Dėl to sugriauti du nuomojami būstai. Vienas buvo tuščias, o kitame buvo apsistojusi trijų asmenų šeima.

Anot graikų leidinio, į įvykio vietą atvyko ugniagesiai, taip pat gelbėtojai iš specialiųjų padalinių nelaimėms likviduoti ir Graikijos greitojo reagavimo grupės. Į pagalbą taip pat atvyko ir savanoriai iš Graikijos Raudonojo Kryžiaus bei kitų organizacijų.

Gelbėtojai pirmiausia ištraukė 51-erių vyrą, jis rimtesnių sužalojimų nepatyrė. Nuolaužose taip pat buvo įstrigęs 9-erių berniukas, jis buvo prispaustas ir patyrė sunkių sužalojimų.

Nuolaužose įstrigusio 45-erių kūno gelbėtojai ieškojo apie keturias valandas, jis buvo rastas apie pusantro metro po nuolaužomis. Ištraukta moteris buvo nuvežta į ligoninę, ten konstatuota jos mirtis.

Tai buvo paskutinė šeimos naktis Kretoje prieš grįžtant į tėvynę.

Vėliau paaiškėjo, kad žuvusi moteris – ne Lietuvos pilietė, o slovėnė

Užsienio reikalų ministerija vėliau patikslino žiniasklaidai, kad žuvusioji – Slovėnijos pilietė. Graikijos lietuvių bendruomenės pirmininkė tv3.lt papasakojo, kaip nutiko nelaimė ir žuvo slovėnė.

„Naktį atskilo didelis akmens luitas nuo uolos ir užkrito ant dviejų kambarių, kur šeima buvo išsinuomojus. Kalbama, kad nelaimė greičiausiai nutiko dėl to, kad paskutines dvi savaites Kretoje labai lijo, buvo neįprastai daug lietaus. Dėl tų liūčių galbūt ir atskilo uolos gabalas.

Gelbėtojai niekaip negalėjo rasti 45-erių moters, ji miegojo kitame kambaryje. Gelbėtojai rankomis kėlė nuolaužas ir galiausiai rado ją kitame kambaryje. Per žinias skelbia, kad sūnus su tėtčiu buvo kitame kambaryje, o moteris jau miegojo. Nelaimė užklupo ją miegančią, sakoma, kad mirtis galėjo būti staigi.

Tėvas su sūnumi išsigelbėjo, nes jie buvo kitame kambaryje. Tėvui viskas buvo gerai, jį išlaisvino gana greitai ir nepatyrė didelių sužalojimų. Sūnui lūžo koja. Jis buvo prispaustas pastato nuolaužų, vyko ilga gelbėjimo operacija, kol jį išvadavo. Berniuko viena koja buvo užstrigusi tarp nuolaužų. Galiausiai jį pavyko išvaduoti“, – sakė Graikijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Viktorija Gribinaitė-Naki.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer