Landsbergis atsiprašė: „Niekada nesu smerkęs homoseksualių žmonių“

Visuomenėje kilus pasipiktinimui dėl profesoriaus Vytauto Landsbergio žodžių apie homoseksualus ir pedofilus, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas socialiniame tinkle „Facebook“ atsiprašė ir sako, kad jo žodžiai buvo interpretuoti neteisingai.

„Niekada nesu smerkęs homoseksualių žmonių. Visada juos užstodavau. Mano keli žodžiai iš ilgo interviu interpretuojami neteisingai. Aš apgailestauju, kad ta interpretacija dabar eskaluojama ir dalį visuomenės tai skaudina“, – rašė V. Landsbergis. 

Į Landsbergio žodžius sureagavo Dobrowolska: jo pasisakymai klaidina ir kaltina dalį visuomenės

Po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos patriarcho Vytauto Landsbergo interviu naujienų portalui tv3.lt sureagavo teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska ir Seimo narys, kandidatas į Vilniaus miesto merus Tomas Vytautas Raskevičius. Abu pasipiktino profesoriaus žodžiais, kai šis viename sakinyje sugretino pedofilus ir homoseksualus. T. Raskevičius viliasi, kad tai tebuvo klaida, o E. Dobrowolska pateikė konservatoriams pasiūlymą.

„Aš suprantu, kad ikiteisminis tyrimas dėl nepilnamečių ir mažamečių seksualinio prievartavimo ir jaunesnio negu šešiolikos metų asmens tvirkinimo yra be galo jautri visuomenei tema. Būtina užtikrinti visakeriopą pagalbą nukentėjusiems asmenims, užtikrinti, kad nei vienam asmeniui nukentėjusiam nuo bet kokios nusikalstamos veikos nekiltų ne menkiausia abejonė ar pranešti apie veikas nepaisant kokias pareigas užima kaltininkas. Visas vartojamas žodynas turi būti apgalvotas, o emocinga reakcija nedaryti intervencijų į ikiteisminį tyrimą. 

Ir vartojamo žodyno svarba yra ne tik dėl ikiteisminio tyrimo sekmės ir saugios erdvės sudarymo nukentėjusiems asmenims. Visų pirma – ir dėl visuomenės sąmoningumo, kad laikantis nekaltumo prezumpcijos visgi nusikalstamos veikos ir jų sudėtys negali būti manipuliuojamos, demonizuojamos ar iškraipomos“, – feisbuke rašė E. Dobrowolska.

Teisingumo ministrė pareiškė, kad pedofilija skiriasi nuo homoseksualumo, ir pasiūlė konservatoriams atsiriboti nuo profesoriaus žodžių.

„Pedofilija ne tik sutrikimas, bet ir nusikaltimas. Sunkus nusikaltimas. Labai sunkus. Homoseksualumas – ne sutrikimas, ne nusikaltimas, o seksualinė orientacija, neretai – meilė tos pačios lyties atstovui. 

Labai tikiuosi, kad partija nedviprasmiškai atsiribos nuo partijos garbės pirmininko pasisakymų, kurie ne tik klaidina, bet ir kaltina dalį visuomenės“, – teigė E. Dobrowolska.

Raskevičius tikisi, kad tai buvo klaida

T. Raskevičius tikisi, kad V. Landsbergio žodžiai tebuvo klaida, ir, kaip ir teisingumo ministrė, pabrėžė, kad pedofilija ir homoseksualumas – skirtingi dalykai.

„Aš tikiu, kad partijose yra daug padorių žmonių. Padoru yra pasakyti, kad homoseksualūs žmonės nėra pedofilai, o seksualinis smurtas prieš vaikus seksualinės orientacijos neturi. 

Pedofilija yra sutrikimas ir labai sunkus nusikaltimas. 

Homoseksualumas nėra nei sutrikimas, nei nusikaltimas, o dažnu atveju ir ilgametė partnerystė su mylimu žmogumi. 

Tikiuosi, kad mums visiems užteks padorumo tą pasakyti garsiai ir be užuolankų. Ypač koalicijos partneriams.

Aš labai tikiuosi, kad tai buvo tiesiog apmaudi klaida“, – feisbuke rašė T. Raskevičius.

Landsbergis neabejoja – informaciją Bartoševičiui kažkas nutekino

Vytautas Landsbergis naujienų portalui tv3.lt teigė neabejojantis, kad buvusiam konservatorių frakcijos Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui kažkas pranešė, jog generalinė prokurorė ketina kreiptis į Seimą dėl neliečiamybės panaikinimo. Tačiau jis nemano, kad taip padarė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ar konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, mat abi politikės nėra K. Bartoševičiaus draugės. 

Anot V. Landsbergio, greičiausiai tai padarė kas nors iš K. Bartoševičiaus draugų, tačiau pastarųjų jis siūlė ieškoti nebūtinai Seime. Tačiau paklaustas, ar galėtų visiškai atmesti tikimybę dėl aukšto rango Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų politikų dalyvavimo perduodant žinutę Čilėje buvusiam parlamentarui, V. Landsbergis tiesaus atsakymo išvengė. 

„Na, aš labai mažai įsivaizduočiau, kodėl iš Tėvynės sąjungos. Nes Tėvynės sąjungoje labai daug žmonių yra tiesiog padorūs žmonės. Kodėl jie turi kokiam nors pedofilui pranešinėti perspėjimus? Gal jie patys slapti pedofilai, nu ką aš galiu pasakyti. Juk to būna, to būna… Aš žinau, ir kaimyninėse šalyse vienas ministras pirmininkas buvo išaiškintas. Aš nežinau, ar pedofilas, ar tiesiog homoseksualas? Tai nu yra tų žmonių…“, – portalui tv3.lt sakė V. Landsbergis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer