LGBT eitynėse – ir fėjomis bei nuotakomis su barzdomis virtę dalyviai, ir politikai

Šiandien tūkstančiai gėjų, lesbiečių, transvestitų, transeksualų ar kitokios pakraipos žmonės ir juos palaikantys šiandien žygiavo Vilniaus gatvėmis „Baltic pride“ eitynėse. Šokantys ir besilinksminantys renginio dalyviai iš Lietuvos, Baltijos ir kitų šalių siuntė žinią, kad netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms būtina užtikrinti tokias pat teises, kokias turi ir kiti piliečiai.

Taip pat jie reiškė palaikymą 100-ą dienų kariaujančiai Ukrainai. Vaivorykštės spalvomis pasidabinusiems autobusams važiuojant Vilniaus gatvėmis, Kristupas Krivickas Vilniaus Vingio parke suorganizavo savo renginį tradicinėms šeimoms, o „Baltic Pride“ oponentai Katedros aikštėje rinkosi viešai maldai už LGBT bendruomenės, anot jų, propaguojamas nuodėmes. Tiesa, į Krivicko renginį atėjo tik pats Krivickas su šeima ir susikivirčijo su futbolo klubo gimtadienį švenčiančiais. O „Baltic Pride“ eitynės praėjo ramiai, jose incidentų nekilo.

Keli tūkstančiai netradicinės orientacijos atstovų ir juos palaikančių žmonių iš Lietuvos ir ne tik apie 14 val. dienos nuo Bernardinų sodo pajudėjo link Baltojo tilto.

„Aš už saviraiškos laisvę“; „Mes atėjome tiesiog palaikyti draugės“ „Aš prieš tamsybę. Aš už gėjus, už visus, bet prieš tamsybę“; „Kodėl jūs liūdot. Prisijunkit prie mūsų kompanijos. Labai super. Palaikom Ukrainą, palaikom savo gyvenimą ir viskas kuo puikiausiai“; „Muzika visiems skamba vienodai ir visi mes turime turėti vienodas teises Lietuvoj“, – taip kalbėjo eitynių dalyviai.

„Tiesiog norėjau būti, padraginti, atvažiuoti, susitikti su draugais, smagu, paradas, palaikyti teises“, – sakė moterimi persirengęs vyras Tadas, kurio vardas šiandien Cindy. Jis ypač džiaugiasi galintis dalyvauti tokiame parade.

Tarp dalyvių – ir politikai

Eitynių dalyviai šiandien virto ir fėjomis, ir nuotakomis su barzdomis. Minioje ir paprasti mirtingieji, ir politikai.

„Aš matau, kad daug daugiau, gausiau dalyvauja žmonės ir galbūt daugiau šypsenų, o tai yra gerai“, – sakė europarlamentaras Petras Auštrevičius.

„Noriu pasidžiaugti ir visus pasveikinti, kad „Baltic Pride“ eitynės Vilniuje, kad čia nesusidūrimų, ne riaušių vieta, kaip buvo, prieš dešimt metų, ne teisinių ginčų vieta, o džiaugsmo ir pasididžiavimo vieta“, – kalbėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Turime pagaliau tą balansą, kai eisenos dalyvių yra daugiau nei pareigūnų, esu tikra, kad dar už trejų metų turėsime dar didesnę eiseną. ir pagrindinis dalykas ką mes kalbame, kad žmogaus teisės turi būti lygiavertiškas dalykas“, – sakė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

„Nuotaikos puikios, tai viso miesto, visos Lietuvos šventė. Ir svarbiausia šios dienos žinutė tai, kad meilė nugalės“, – sakė Seimo narys Vytautas Raskevičius.

O labiausiai paradu neatsidžiaugia LBGT bendruomenės vadovas.

„Aš neturiu žodžių kaip man yra gera. Aš manau, kad Vilnius tapo tikrai europiniu miestu ir aš didžiuojuosi, kad aš gyvenu šitam mieste. Jūs matote. Tik tai norisi angliškai pasakyti happy pride“, – kalbėjo Lietuvos gėjų lygos pirmininkas Vladimiras Simonko.

Kiti liejo tulžį ir meldėsi už gėjų nuodėmes

Kol vieni linksminosi ir žygiavo parade, eitynių oponentai Katedros aikštėje liejo tulžį ir meldėsi prašydami dievo LGBT bendruomenę atsiversti.

„Neužtenka privačių maldų ar maldos kokioje kitoje vietoje, galbūt ramesnėje, toli nuo šių eitynių, privalome būti ir melstis būtent čia ir privalome tai daryti viešai, Vieša nuodėmė reikalauja viešo atsilyginimo, viešos atgailos ir Dievo atsiprašymo.“

Jiems antrino ir paradą iš šono stebėję vilniečiai:

„Aš bendrai prieš tą politiką. Man tikrai neįdomu kaip ir su kuo jūs miegat namuose, bet kad čia išeiti ir visiems paaiškinti, kad mes ne tokie kaip jūs, kad mes kitokie.“

„Jau eina pasaulis link nukrypimo. Yra kažkokios tai ribos. Turi būti padorumas kažkoks.“

„Vaikai mažiukai ėjo. Prie ko jie yra mokinami nuo va tokių dienų.“

O štai Vingio parke į alternatyvų renginį šeimas kvietė visuomenininkas Kristupas Krivickas, bet į jį atėjo tik jis su šeima.

„Todėl, kad atkreiptumėm politikų, sprendimų priėmėjų dėmesį į šeimas, kurios kyla iš vyro ir moters, kurios augina vaikus, kurios ir yra Lietuvos pamatas ir ateitis, nes dabar valdantieji yra užsižaidę dėmesiu, kuris nukreiptas kažkur kitur“, – kalbėjo visuomenininkas Kristupas Krivickas.

Tiesa, atsitiktinumas ar ne, Krivickas atsidūrė šalia beveik pusės tūkstančio žmonių, švemtusių vaikų futbolo klubo gimtadienį. Pastarieji Krivicką bandė išprašyti.

„Krivickai, tu supranti, kad tu šūdą sumalei, tu pakišinėji. Prie ko čia „Ataka“ ir tu. Aš nenoriu nieko klausyti. Labai norėčiau, kad jūs tiesiog išeitumėt.“

O Vilniaus policija „Baltic Pride“ eitynes vertina puikiai.

„Nebuvo netikėtumų, nebuvo incidentų. Na, turėjome keletą kartų suteikti socialinę pagalbą visuomenei. tai didelis renginys, atsiranda visko. Žmonės pametė telefonus, krepšį“, – įvertino Vilniaus policijos vadas Saulius Gagas.

Eisena trukusi maždaug pusantros valandos baigėsi čia, prie Baltojo tilto. Dalis dalyvių liko, dalis išsiskirstė. Iš viso policijos duomenimis eisenoje dalyvavo puspenkto tūkstančio žmonių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer