Putinas pirmą kartą prakalbo apie JAV siunčiamus ginklus Ukrainai

Rusijos pajėgos ruošiasi atnaujinti puolimą Slovjansko kryptimi ir čia sutelkė iki 20 batalionų taktinių grupių, penktadienį sakė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. Rusai taip pat toliau šturmuoja Severodonecką, ukrainiečiai skelbia atrėmę puolimą Bachmuto, Solidaro ir Lisičansko kryptimis.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

23:53 |  Rusija naudoja „visą savo galią“, kad užimtų Severodonecką

Ukrainos atstovai sako, kad Rusija naudoja visus turimus pajėgumus, kad užimtų Severodonecką. Tačiau Ukrainos pajėgoms pavyksta išstumti okupantų pajėgas iš miesto.

Luhansko srities gubernatorius Serijus Gaidajus teigė, kad Rusija vis dar kontroliuoja didelę miesto dalį, tačiau ukrainiečių pajėgos po truputį išstumia okupantus iš miesto.

„Kiek mes matome, Rusijos kariuomenė meta visą savo galią, visus turimus rezervus šia kryptimi“, – teigė gubernatorius.

Miesto meras Oleksandras Striukas teigė, kad Ukrainos kariams pavyko pastatyti gynybinę liniją.

„Šiuo metu darome viską, kad perimtume visą miesto kontrolę“, – tvirtino jis.

23:31 |  Zelenskis suskaičiavo į Ukrainą smogusias raketas: Rusija naikina viską, ko reikia normaliam ukrainiečių gyvenimui

Rusija sąmoningai naikina Ukrainos kultūros ir istorinį paveldą, infrastruktūrą ir gyvenamuosius pastatus. Apie tai šeštadienį savo kasdieniniame kreipimesi kalbėjo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Rusijos kariai apšaudė pasienio teritoriją Sumų regione, Mykolajivą, miestus ir bendruomenes Zaporižioje, Charkivą. Situacija Severodonecke išlieka sudėtinga, mieste tęsiasi kovos gatvėse. Situacija išlieka sudėtinga Lysyčanske, Maryjinkoje, Kurachove, kituose miestuose Dombase.

Nuolatiniai oro antpuoliai, artilerijos, raketų atakos. Šio ryto duomenimis, iš viso Rusija prieš Ukrainą panaudojo 2503 skirtingo tipo raketas. Mūsų herojai laikosi savo pozicijose ir daro viską, kad priešo nuostoliai būtų maksimalūs“, – šeštadienį kalbėjo V. Zelenskis.

Komentuodamas šeštadienį sunaikintą šventovę Sviatohirsko lauros vienuolyne, Ukrainos prezidentas pabrėžė, kad Rusija naikina viską, ko reikia normaliam ukrainiečių gyvenimui.

„Rusija sąmoningai naikina Ukrainos kultūrą ir istorinę atmintį, taip pat socialinę infrastruktūrą, gyvenamuosius pastatus – viską, ko reikia normaliai gyvenimui. Valstybė, kuri taip elgiasi, negali likti UNESCO ir Jungtinių Tautų nare, lyg nieko blogo nebūtų nutikę“, – tvirtino V. Zelenskis.

23:08 |  Doneckas galimai apšaudomas iš Makijivkos

Vietiniai laikinai okupuoto Donecko gyventojai socialiniuose tinkluose skelbia, kad miestas gali būti apšaudomas iš Makijivkos.

22:00 |  Okupantai apšaudo Donecką

21:39 |  Rusija ėmė taupyti raketas?

Oleksijus Arestovičius svarsto, kad okupantų kariuomenė galimai pritrūko tolimojo nuotolio raketų. Taip Ukrainos prezidento biuro vadovo patarėjas sako dėl to, kad Rusija pradėjo naudoti vidutinio nuotolio raketas.

Anot jo, tai liudija vakarykštis Odesos apšaudymas, po kurio paaiškėjo, kad Rusijos kariuomenė naudojo Kh-59 raketas, kurių nuotolis nesiekia 300 kilometrų.

„Vakar Odesoje buvo paleistos raketos ir dauguma jų buvo numuštos. Bet viena atskrido. Paaiškėjo, kad šios raketos yra Kh-59. Šios raketos pasižymi tuo, kad jų maksimalus nuotolis mažesnis nei 300 kilometrų. Tai vidutinio nuotolio aviacinės raketos. Ir čia kyla klausimas. Arba jos išbandomos, nors jos gamintos 1975-1979 m., arba jiems trūksta kitos klasės raketų, ilgo nuotolio raketų, ir jie yra priversti jas panaudoti”, – svarstė O. Arestovičius.

21:14 |  Ukrainos gynybos ministras: karas gali baigtis iki 2022-ųjų pabaigos

Aktyvūs karo veiksmai tarp Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ir okupantų baigsis iki 2022 metų pabaigos, sakė Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas tarptautiniame saugumo forume GLOBSEC-2022 Bratislavoje.

„Rusija ir toliau deda pastangas, kad užimtų visą mūsų valstybę. Kol kas neįmanoma nuspėti, kada baigsis karas, bet mano optimistinės prognozės, kad tai tikrai gali būti padaryta šiais metais“, – sakė jis.

20:42 | Ukrainos kariuomenė pateikė informaciją apie Rusijos atakas

Ukrainos kariuomenė apžvelgė šeštadienio situaciją. Kol vyksta įnirtingas mūšis dėl Severodonecko miesto kontrolės, Rusija apšaudo daugelį kitų teritorijų Ukrainoje.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia, kad okupantai apšaudo Sumų ir Černihivo regionus, taip pat ukrainiečių įtvirtinimus netoli Charkivo.

Rusai smūgius paleido ir Donecko regione, oro atakas patyrė Soledaro ir Sloviansko miestai, Zaporižios regionas.

20:33 | Popiežius gali atvykti į Ukrainą

Popiežius Pranciškus šeštadienį pranešė, kad netrukus su Ukrainos atstovais aptars galimybę aplankyti Ukrainą. Taip pontifikas pasakė susitikime su vaikais Vatikane. Ukrainiečių berniukas paklausė popiežiaus, ar šis galėtų atvykti į Ukrainą. Popiežius atsakė, kad jis nuolat galvoja apie Ukrainos vaikus ir nori aplankyti šalį, tačiau laukia tinkamo laiko.

„Nėra lengva priimti sprendimą, kuris gali padaryti daugiau žalos nei naudos likusiam pasauliui. Turiu atrasti tinkamą momentą tą padaryti. <…> Kitą savaitę susitiksiu su Ukrainos valdžios atstovais ir aptarsime mano galima vizitą“, – sakė popiežius Pranciškus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer