Lietuvą pasiekė COVID-19 omikron atmainai pritaikytos vakcinos: pasakė, kada galėsite skiepytis

Lietuvą pasiekė pirmosios COVID-19 omikron atmainai pritaikytos vakcinos – beveik 52 tūkstančiai vakcinos dozių. Ja gyventojai poliklinikose galės skiepytis jau kitą savaitę. Tiesa, vakcina bus naudojama revakcinacijai – skiepijant sustiprinančia doze pirmą arba antrą kartą.

Minia ir eilė žmonių, norinčių pasiskiepyti nuo COVID-19, buvo nutįsusi pernai metų balandį prie Litexpo vakcinacijos centro. O šiandien į Lietuvą atkeliavo dar vienos – pirmosios COVID-19 omikron atmainai pritaikytos „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos.

„Tai yra vakcina, kurios sudėtyje dvivalentė sudaro klasikinė arba pirmoji atmainos, viruso tipas ir omikronas. Tai adaptuotos vakcinos veikia taip, kaip ir originalios, tačiau jos yra skirtos revakcinacijai arba sustiprinančiajai dozei“, – aiškina Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

Šia vakcina, jei tai bus pirmoji asmens sustiprinančioji dozė, galės pasiskiepyti gyventojai nuo 12 metų ir vyresni jau ateinančią savaitę. Žmonėms poliklinikose neteks rinktis ar gauti senąjį, ar atnaujintą skiepą.

„Žmonės, kurie dar nėra baigę pirminės vakcinacijos galės pasiskiepyti klasikine vadinamąją vakcina, tomis vakcinomis kurios buvo ir iki šiol Lietuvoje, na o vėliau, kaip sustiprinančiąją dozę galės gauti ir adaptuotą“, – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Ginreta Migelskienė.

Antrąja sustiprinančiąja doze iki šiol skiepyti tie žmonės, kuriems kyla rizika sirgti sunkia COVID-19 ligos forma. Vis dėlto, ministerija tikisi nuo kitos savaitės išplėsti ir sudaryti galimybę antra sustiprinančia doze pasiskiepyti visiems 18 metų ir vyresniems asmenims.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer