Lukašenka įsiuto sužinojęs, kad baltarusiai nebeturi į ką pilstyti pieno: „Karas vyksta, per parą perdarykite“

Uzurpavęs Baltarusijoje valdžią Aliaksandras Lukašenka pareikalavo iš savo valdininkų skubiai perorganizuoti pieno pramonės veiklą, kuri dėl sankcijų neteko galimybės dirbti su „Tetra Pak“ pakuotėmis. Jis gerokai nustebo, kai išgirdo, kad švedų ir šveicarų gaminio šiuo metu nėra kuo pakeisti.

Rugpjūčio 9-ąją vykusio susitikimo su valdžios atstovais metu jis pareikalavo iš savo pavaldinių „išspręsti problemą su tara pienui“, kuri kilo dėl sankcijų ir „per naktį perdaryti gamybos liniją“.

„Aleksandrai Grigorjevičiau, turime problemą su tetrapakais. Ji yra ir tai reikia pripažinti. Kol kas nepavyko įsivežti tinkamo kiekio arba pakeisti tą tetrapaką, kuris buvo“, – teisinosi režimo žemės ūkio ir maisto produktų ministras Igoris Brylo.

A. Lukašenka neslėpė susierzinimo tokiu savo ministro pareiškimu. „Tai jie (žmonės) juk ne tetrapakus valgo. Žmonės valgo tai, kas yra pakuotėje. Išeikite ir sakykite: Gerieji žmonės! Šiuo metu turime problemų su tuo tetrapaku. Pirkite, prašome, tą patį produktą, tik pakuotėse“, – pareiškė A. Lukašenka.

I. Brylo tuomet atsakė, kad problemos esmė – ne tik pirkėjų įpročiuose. Dalis pieno gamybos linijų daugelį metų buvo pritaikytos tetrapakams. Ir dabar, kuomet dėl sankcijų ši produkcija į Baltarusiją nebepatenka, reikia perdaryti visą gamybos liniją.

„Taigi karas vyksta. Perdarykite per parą, per naktį!“ – ultimatyviai pareikalavo A. Lukašenka.

Maža to, Baltarusijos diktatorius pademonstravo savo menkas žinias apie pačią problemos esmę. Jo manymu, tai tėra tara, kurią gamintojai gali labai lengvai pakeisti.

„O kas pas mus su tuo tetrapaku? Mes ką, negalime jo pasigaminti?“ – klausė jis.

Tuomet teko savo kolegą gelbėti premjerui Romanui Golovščenkai ir paaiškinti, kad tetrapakai – tai unikali technologija, kurios be jų gamintojų niekam pasaulyje nepavyksta pakartoti. Anksčiau šia produkcija baltarusius aprūpindavo Rusija. Tačiau dėl sankcijų pati Rusija jau nebegauna šių pakuočių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer