Lukašenka palei Ukrainos sieną dislokavo 6 taktines grupes

Palei Ukrainos sieną Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka dislokavęs 6 bataliono taktines grupes (BTGs), rašo UNIAN.

Teigiama, kad Baltarusija gali greitai perkelti savo kariuomenę prie Ukrainos sienos, tačiau to padaryti negalima per vieną naktį.

Karybos ekspertas Olegas Olegas Ždanovas tai sekmadienį pareiškė savo „YouTube“ kanale.

Ekspertas taip pat pridūrė, kad prie sienos gali būti bandoma dislokuoti iki 20–25 taktinių grupių, tačiau tai užtruktų keletą dienų.

O. Ždanovo teigimu, ukrainiečių žvalgyba šiuo metu stebi Batlarusijos kariuomenės judėjimą, todėl iš anksto bus žinoma, kada karinės pajėgos priartės prie sienos su Ukraina.

V. Zelenskis ragina žmones evakuotis iš Donecko srities

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį paragino civilius gyventojus evakuotis iš Donecko srities, kur vyksta įnirtingi susirėmimai su Rusijos pajėgomis.

Rytinis Donecko regionas patyrė didžiausią Rusijos puolimo jėgą praėjus kelioms savaitėms nuo vasario 24 dieną pradėtos invazijos.

V. Zelenskis savo kasdieniame kreipimesi perspėjo, kad tūkstančiai žmonių, įskaitant vaikus, vis dar yra regiono mūšių zonose, o penktadienį, pasak Donecko administracijos vadovo, žuvo šeši civiliai gyventojai ir 15 buvo sužeisti.

„Jau priimtas vyriausybės sprendimas dėl privalomos evakuacijos iš Donecko“, – sakė V. Zelenskis, pabrėždamas pastarosiomis savaitėmis skambėjusius pareigūnų raginimus palikti regioną.

„Išvykite, mes jums padėsime, – pasakė V. Zelenskis. – Šiame karo etape teroras yra pagrindinis Rusijos ginklas.“

Oficialiais Ukrainos skaičiavimais, neokupuotoje Donecko teritorijoje tebegyvena nuo 200 000 iki 220 000 civilių gyventojų.

Šeštadienio vakarą paskelbtame pranešime apie privalomą evakuaciją teigiama, kad dėl artėjančios žiemos tai būtina padaryti skubiai, ypač daugiau kaip 50 000 regione tebesančių vaikų.

„Juos reikia evakuoti, negalima statyti jų į mirtiną pavojų žiemą be šildymo, šviesos, be galimybės juos sušildyti“, – sakoma Ukrainos laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministerijos pranešime.

Savo kreipimesi V. Zelenskis taip pat dar kartą paragino tarptautinę bendruomenę, ypač Jungtines Valstijas, oficialiai paskelbti Rusiją „terorizmą remiančia valstybe“.

Šis raginimas nuskambėjo kitą dieną po to, kai rusų kontroliuojamoje Olenivkoje buvo subombarduotas kalėjimas, kuriame buvo laikomi ukrainiečių karo belaisviai, o Rusija ir Ukraina dėl to kaltina viena kitą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer