Podoliakas: Ukrainos verslininko nužudymas – suplanuota žmogžudystė

Sekmadienį paaiškėjo, kad po rusų paleistų raketų į Mykolajivą, žuvo Ukrainos žemės ūkio magnatas Oleksijus Vadaturskis ir jo žmona. Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas sako, kad ataka buvo suplanuota.

74 metų Oleksijus Vadaturskis ir jo žmona Raisa Vadaturska žuvo liepos 31 d., ankstų rytą, kai jų namą Mikolajeve pataikė rusų raketa, sakė Nikolajo srities gubernatorius Vitalijus Kimas.

Vadaturskiui priklausė didelis žemės ūkio konglomerato „Nibulon“.

Tuo metu Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas M. Podaliakas socialiniame tinkle teigė, kad ši kraupi ataka, jo manymu, buvo suplanuota iš anksto.

„Mano nuomone, O. Vadaturskio nužudymas buvo neatstitiktinis įvykis, o gerai apgalvota bei suorganizuota žmogžudystė. <...> Smūgis buvo tiksliai paleistas ne tik, kad į namą, bet į miegamąjį, tad tai nepalieka jokių abejonių“, – sakė jis.

Skaičuojama, kad žemės ūkio konglomeratos „Nibulon“ vertė 2021 m. viršijo 400 mln.

Atakų taip pat surengta šiaurės rytiniuose Charkivo ir Sumų regionuose, esančiuose netoli fronto linijos.

„Šiandien įvyko virtinė sprogimų… pranešama, kad apgadinti keli pastatai“, – sakė antro pagal dydį Ukrainos miesto Charkivo meras Ihoris Terechovas.

Sumų regiono administracijos vadovas Dmytro Žyvyckis pranešė, kad šeštadienio vakarą per maždaug 50 rusų pajėgų smūgių vienas žmogus žuvo ir du buvo sužeisti.

Donecko srities, kurioje Maskva vykdo daugiausia atakų, administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka sakė, kad šeštadienį per apšaudymą žuvo trys civiliai gyventojai, o dar aštuoni buvo sužeisti.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer