Marijampolėje nužudytas kalinys – už žiaurų 17-metės išniekinimą pagarsėjęs visoje Švedijoje

Marijampolės pataisos namuose įvykęs kruvinas dviejų kalinių konfliktas pasiglemžė vieno jų gyvybę. Sunkiai sužalotas nuteistasis pakeliui į ligoninę mirė.

 

Paaiškėjo, kad nusikaltimo auka tapo 1980 m. gimęs Nerijus Bilevičius. Įtariamasis šiuo nužudymu – iki gyvos galvos bausmę atliekantis 1979 m. gimęs Robertas Raulynas.

Abu jie buvo sulaukę įkalinimo iki gyvos galvos bausmių. Abiejų kriminalinėse briografijose – įrašai apie šiurpius nusikaltimus.

Sukrečiantis nusikaltimas Švedijoje

N. Bilevičius bausmės iki gyvos sulaukė Švedijoje. Tačiau pateikė prašymą dėl perkėlimo į Lietuvą. Teigė, kad nori būti arčiau šeimos.

2015 m. birželį Švedijoje be žinios dingo 17-metė Lisa Holm. Pareigūnai ir bendruomenė aktyviai įsitraukė į netikėtai pradingusios merginos paieškas.

Po kelių dienų jos kūnas buvo rastas atokioje daržinėje. Paaiškėjo, kad mergina buvo pakarta, vėliau jos kūnas slėptas įrankių spintoje.

Policija tą pačią dieną sulaikė N. Bilevičių. Įtarta, kad jis jėga įsitempė merginą į daržinę siekdamas ją seksualiai išnaudoti. Jos kūnas rastas be drabužių. Bet galiausia ją itin žiauriai nužudė.

Nors N. Bilevičius savo kaltę neigė, tačiau tiek ant aukos kūno, tiek nusikaltimo vietoje buvo rasta žudiko DNR pėdsakų.

Po šio visą Švediją sukrėtusio nusikaltimo, N. Bilevičius buvo nuteistas laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausme.

Tada jis pateikė prašymą dėl jo grąžinimo į Lietuvą. Šį prašymą nagrinėjęs Radviliškio teismas buvo nusprendęs, kad žudikui turėtų būti paskirta 15 metų įkalinimo bausmė.

Bet apeliacinė instancija paliko Švedijos priimtą įkalinimo iki gyvos galvos bausmę. N. Bilevičius iš pradžių atsidūrė Lukiškių kalėjime, o šią įstaigą uždarius, perkeltas į Marijampolę.

Nužudė 14-metės tėvus

R. Raulynas dėl ankstesnių savo šiurpių nusikaltimų už grotų visam gyvenimui buvo pasiųstas dar šio amžiaus pradžioje.

R. Raulynas su teisėsauga susipažino būdamas vos 16 metų. Tada jis buvo nuteistas už chuliganizmą. Vos pilnametystės sulaukęs vyras vėliau įsivėlė į apiplėšimą bei kelias vagystes ir buvo nuteistas 6 metų laisvės atėmimo bausme. Bet netrukus jis atsidūrė laisvėje.

Savo šiurpiausią nusikaltimą jis įvykdė būdamas 21 metų. R. Taulynas įsimylėjo vos 14 metų mergaitę, o tai nepatiko jos patėviui ir motinai. Tad pasitelkęs kelis sėbrus, R. Raulynas nuvyko į kaimą, kuriame gyveno ši šeima.

Patėvis ir motina buvo žiauriai nužudyti, o tame pačiame name tuo metu buvusi jų dukra pagrobta ir išvežta į Kauną. Maža to, šeimos namas buvo padegtas bandant nuslėpti nusikaltimo pėdsakus.

Iš pradžių pareigūnai sulaikė tris nusikaltimo bendrininkus, kurie patvirtino, kad pagrindinis įtariamasis žmogžudystės organizavimu ir įvykdymu, virbališkis R. Raulynas.

Žudiko motina tada teisme pasakojo, kad nesutarimai tarp jos sūnaus ir 14-metės patėvio sustiprėjo, kai pastarasis apkaltino R. Raulyną podukros išžaginimu. Šis tada vyrą sumušė ir išdaužė kelis trobos langus.

Žmogžudystės vakarą į namus su bendrais įsiveržęs R. Raulynas puolė badyti namų šeimininkus. Saviškių šauksmus girdėjo ir virtuvėje saugoma jų dukra, tačiau jos į kambarius neleido.

Kai namų šeimininkai neberodė jokių gyvybės ženklų, anot liudininko, R. Raulynas iš automobilio bagažinės pasiėmė kanistrą benzino ir viduje apšlakstė visus namo kampelius. Tada plykstelėjo ugnis.

Konfliktas pasivaikščiojimų kiemelyje

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad konfliktas tarp dviejų iki gyvos galvos nuteistų asmenų praėjusio trečiadienio vakarą įvyko Marijampolės pataisos namuose esančiame pasivaikščiojimo kiemelyje.

R. Raulynas prieš N. Bilevičių panaudojo savadarbę geležtę. Nelaimėliui padaryta pjautinė žaizda kaklo srityje buvo mirtina. Medikams nepavyko išgelbėti jo gyvybės.

Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 1 dalį dėl nužudymo. Į įvykio vietoje iškart išvyko Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, taip pat pasitelkta Kalėjimų departamento prevencinė grupė.

Paaiškėjo, kad pradėtas ir tarnybinis patikrinimas dėl įkalinimo įstaigos pareigūnų veiksmų. Bus aiškinamasi ar buvo užtikrintas nuteistųjų saugumas.

Marijampolės pataisos namuose vakar vakare kilo didžiulis sąmyšis. Iš Vilniaus, po darbo, į šią įkalinimo įstaigą turėjo lėkti net ir Kalėjimų departamento vadovai. Pranešta, kad zonoje įvyko žmogžudystė. Vienas kalinys nužudė kitą.

Anot Kalėjimų departamento direktoriaus, vakarinio pasivaikščiojimo metu, tarp dviejų kalinių kilo konfliktas. Dėl ko – neatskleidžiama, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Apie 18 valandą, Marijampolės pataisos namuose, pasivaikščiojimo metu, konflikto metu tarp nuteistųjų iki gyvos galvos, vienas iš jų buvo sužalotas kito nuteistojo, kuris, deja, vežamas į Marijampolės ligoninę, mirė“, – komentuoja departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Kalinys buvo nudurtas savadarbiu peiliu ir nukraujavo. „Pradėto ikiteisminio tyrimo duomenys rodo, kad nusikaltimas panaudojant savadarbį geležinį įrankį“, – sako V. Kulikauskas.

Departamento direktorius sako, kad kaliniai buvo prižiūrimi – žmogžudystės metu juos stebėjo pareigūnai, tačiau nespėjo sureaguoti. „Kiek man pačiam teko matyti vakar nuvykus į vietą, peržiūrėjus filmuotą medžiagą, tai buvo betarpiškai šalia. Pats įvykis – sekundžių reikalas ir pareigūnai reagavo žaibiškai, suteikiama buvo pirma medicininė pagalba, kviečiama greitoji“, – teigia V. Kulikauskas.

Abu nuteistieji Marijampolės kalėjimą atvežti maždaug prieš penkerius metus. Tiek vienas, tiek kitas – už labai žiaurius nusikaltimus nuteisti iki gyvos galvos.

42-ejų nužudytasis Švedijoje nužudė 17-metę švedę ir išniekino kūną. Žiaurumu nenusileidžia ir 43 metų įtariamasis – prieš 20 metų Vilkaviškio rajone išžagino 14-metę mergaitę, o paskui nužudė jos motiną ir patėvį. O nužudęs dar ir namus padegė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer