Buvęs NATO vadovas: „Negalime išgelbėti Putino nuo pažeminimo“

Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmussenas pripažino, kad aljansas padarė klaidą 2008 m. nesuteikdamas Ukrainai ir Gruzijai narystės aljanse veiksmų plano, rašo UNIAN. Jis taip pat sureagavo į Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono raginimą „nežeminti“ Rusijos.

Jis teigia, kad valstybės narės nesugebėjo susitarti šiuo klausimu, o toks NATO susiskaldymas siunčia neteisingą signalą V. Putinui.

A. Rasmussenas taip pat griežtai nesutiko su Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono teiginiu, kad Vakarai neturėtų „žeminti“ V. Putino.

„Negalime išgelbėti V. Putino nuo pažeminimo. V. Putino veido išsaugojimo kaina būtų daug didesnė nei visiškas Rusijos karių pralaimėjimas Ukrainoje.

Taigi, mano išvada tokia: Ukraina turi laimėti šį karą, nes jei V. Putinui pavyks Ukrainoje, jis nesustos. Jis tęs savo veiksmus Moldovoje, Gruzijoje ir… Jis darys spaudimą trims Baltijos šalims. Todėl ukrainiečiai turi laimėti. Mūsų pareiga suteikti jiems priemonių kovoti“, – pabrėžė jis.

Zelenskis atkirto Macronui dėl jo raginimo nežeminti Rusijos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dar antradienį pakomentavo Prancūzijos prezidento E. Macrono raginimą nežeminti Rusijos.

Ukrainos prezidentas E. Macrono raginimą įvertino interviu „Financial Times“ metu.

„Nelabai suprantu Rusijos pažeminimo. Kokia Rusija? Apie ką mes kalbame? Apie tai, kad visus šiuos metus, daugiau nei 8 metus, jie žudė mūsų žmones. Apie ką mes kalbame?

Emmanuelis puikiai supranta procesą, jis yra vienas iš Normandijos ketverto lyderių, gerai žino Minsko dokumento detales, visus susitarimus, kurie buvo sudaryti su Rusijos puse pagal Normandijos ketverto programą, susitarimų neįgyvendinimą, nuolatinius trukdžius“, – kalbėjo V. Zelenskis.

„Net nemanau, kad Ukraina yra žeminama, nes tai yra silpna pozicija. Niekas mūsų nežemina, mus žudo. Taigi mes taip pat neketiname nieko žeminti, atsakydami į tai, mes atsakysime ta pačia priemone“, – pridūrė V. Zelenskis.

Praėjusį penktadienį prancūzų žiniasklaidai E. Macronas pakartojo esąs įsitikinęs, kad Vladimirui Putinui turi būti atvertas išėjimas iš padėties, kurioje Rusijos lyderis atsidūrė padarydamas „istorinę ir fundamentalią klaidą“ – įsiverždamas į Ukrainą.

E. Macronas sakė, jog darant spaudimą Maskvai užbaigti šį karą Rusija neturėtų būti „pažeminta,.. kad tą pačią dieną, kai kautynės liausis, galėtume atverti išeities kelią diplomatinėmis priemonėmis“.

Toks E. Macrono pasisakymas sulaukė ne tik Ukrainos, bet ir Vakarų lyderių kritikos.

Užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba, komentuodamas skandalingą E. Macrono pareiškimą, pabrėžė, kad Rusija „turi būti pastatyta į savo vietą“.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šią savaitę taip pat pasmerkė E. Macrono žodžius.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer