Popiežius Pranciškus pareiškė: „Pirmiausia, norėčiau nuvykti į Rusiją“

Ukraina patvirtino – kartu su kritusiu Lysyčansku Rusijos rankose atsidūrė visa Luhansko sritis. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ukrainiečius bando guosti – esą daugiau modernių ginklų gavę šalies kariai prarastas teritorijas dar susigrąžins. Savo ruožtu strateginę pergalę Luhanske iškovojęs Vladimiras Putinas sustoti neketina – savo gynybos ministrui įsakė puolimą tęsti.

O štai popiežius – vienas tų, kuris vis dar tiki, kad pokalbiai su Putinu gali atnešti naudos, – pareiškė, kad yra pasirengęs vykti į Maskvą.

Plačiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.

Štai tokius intensyvius gatvių mūšius su rusų okupantais Lysyčanske Ukrainos kariams atlaikyti pavyko savaitę.

Tačiau dabar jau ne tik Maskva skelbia, bet ir Kyjivas patvirtina – paskutinis Ukrainos kovotojų rankose vis dar buvęs Luhansko srities miestas Lysyčanskas krito.

Neatlaikę intensyvaus rusų bombardavimo ir artilerijos ugnies, Ukrainos kariai buvo priversti trauktis. Tad okupantų rankose jau visa Luhansko sritis. Tačiau, anot Volodymyro Zelenskio, Ukrainos gynėjai pasitraukė tik tam, kad grįžtų.

„Jei mūsų kariuomenės vadovybė atitraukia žmones iš tam tikrų fronto taškų, kur priešas turi didžiausią ugnies pranašumą, ypač tai pasakytina apie Lysyčanską, tai reiškia tik vieną dalyką: mes grįšime dėl savo taktikos ir padidinę modernių ginklų tiekimą. Ukraina niekam nieko neatiduoda“, – teigė Ukrainos prezidentas V. Zelenskis.

O V. Putinas, šiandien susitikęs su savo gynybos ministru, dėkodamas savo galvažudžiams pučia propagandą apie Luhansko išlaisvinimą.

„Prašau jūsų suteikti valstybinį apdovanojimą visoms tarnaujančioms pajėgoms, pasižymėjusioms per šiuos karinius veiksmus. Sveikinu jus visus ir linkiu sėkmės“, – miglą pūtė V. Putinas.

V. Putinas nurodė tęsti puolimą Ukrainoje. Juk Luhansko sritį užėmusios rusų pajėgos taip pat kontroliuoja ir apie pusę Donecko srities. Tad tikslas – užimti ją visą.

Visgi Ukraina naktį okupantams pažėrė štai tokių dovanų. Galingi smūgiai sudrebino Snižnę ir kitus okupuotus Donecko srities miestus, kur rusų pajėgos telkia ginkluotę.

Vaizdo įraše matyti, kaip Snižnėje liepsnoja rusų amunicijos sandėlis. Be to, Ukrainos ginkluotosios pajėgos dvi rusų amunicijos saugyklas apšaudė ir Mykolajivo srityje.

„Naikiname okupantų potencialą. Diena iš dienos, apgalvotai, galingai. Ir, žinoma, mūsų gautos sistemos „HIMARS“ ir kiti ginklai iš partnerių čia atlieka svarbų vaidmenį“, – tikino V. Zelenskis.

O ginkluotės tiekimas Ukrainai tęsiasi. Nufilmuotas Slovakijos siuntinys Rusijos užpultai šaliai. Bratislava Ukrainai dovanoja keturis sraigtasparnius Mi-17 ir amunicijos. Be to, Slovakijos premjeras žada Ukrainai perduoti ir tankų bei naikintuvų MiG-29.

Apie naują 67 milijonų dolerių pagalbos paketą Ukrainai ir naujas sankcijas Rusijos aukso importui ir 16-ai oligarchų paskelbė ir Kyjive vakar apsilankęs Australijos premjeras.

Pristatysime papildomus 14 šarvuočių ir dar 20 „Bushmasterių“ – saugaus mobilumo mašinų. Jų jau siuntėme ir dabar jų skaičius padidės iki 60-ies. Taip pat suteiksime papildomos kitos karinės technikos, įskaitant dronus ir kitą įrangą, kurios paprašė Ukraina“, – kalbėjo Australijos premjeras Anthony Albanese’as.

O štai lietingoje Šveicarijoje, Lugano mieste, prasidėjo Ukrainos atstatymo konferencija, į kurią kartu su 1000 svečių – šalių lyderiais, tarptautinių organizacijų ir privataus sektoriaus atstovais – atvyko ir Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė. Pačiai Ukrainai konferencijoje atstovauja šalies ministras pirmininkas Denisas Šmyhalis, kuris viliasi į šalį parvežti žinių apie konkretesnį atkūrimo planą. Visgi yra ir abejojančių, ar verta diskutuoti apie Ukrainos atstatymą, kai dar nematyti karo pabaigos.

Beje, solidarumą su Ukraina demonstruoja ir Turkija. Prašoma Kyjivo, Turkija sulaikė Rusijos krovininį laivą, gabenusį iš Ukrainos pavogtus grūdus. Skelbiama, kad sulaikytas rusų laivas gabeno maždaug 4,5 tūkst. tonų grūdų krovinį, kurį pasikrovė okupuotame Berdiansko uoste.

„Tikimės, kad laivas liks sulaikytas, o jo turinys bus konfiskuotas“, – teigė Ukrainos ambasadorius Turkijoje Vasilijus Bodnaras.

O štai popiežius Pranciškus – vienas tų, kuris vis dar tiki dialogu su V. Putinu. Jis pareiškė, kad norėtų aplankyti ne tik Kyjivą, bet ir Maskvą. Anot pontifiko, jis atviras nuoširdžiam ir diplomatiškam pokalbiui su V. Putinu

„Jei Rusijos prezidentas atvertų bent mažytį langelį, vykčiau ten, stengdamasis pasitarnauti taikai. Pirmiausia, norėčiau nuvykti į Rusiją, tačiau mano tikslas – aplankyti abi sostines“, – teigė popiežius Pranciškus.

Savo ruožtu Bulgarija iš šalies išsiuntė net 70 Rusijos diplomatų ir jų šeimų narių, kurie dar praėjusią savaitę Bulgarijoje buvo paskelbti personae non gratae. Diplomatams lagaminus krautis teko ne tik dėl Rusijos karo Ukrainoje, bet ir, kaip teigia šalies premjeras, dėl Maskvos bandymų nuversti Bulgarijos vyriausybę. Iš šalies išsiunčiamų rusų diplomatų skaičius iki šiol yra didžiausias. Rusijos užsienio reikalų ministras S. Lavrovas šį Bulgarijos žingsnį pavadino neteisėtu.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer