Rusijai pradėjus kraugerišką karą Ukrainoje, daugelis pramogų, meno pasaulio žmonių išreiškė savo poziciją apie konfliktą. Ne sykį sakęs, kad save laiko patriotu, televizijos veidas Marijonas Mikutavičius taip pat nevengia pasisakyti rimtomis temomis.
Pats laidų vedėjas tikina, kad save laiko turinčiu savo nuomonę, todėl nevengia pasisakyti apie aktualius dalykus.
„Manau, kad čia kiekvieno asmeninis noras ir saviraiška reikštis apie rimtus dalykus. Aš savęs nevadinčiau labai aktyviu. Neinu ir neskatinu kasdien, kad žmonės aukotų, facebooke nededu kasdien piktų postų, kad prakeiktų Putiną. Bet jei kas nors manęs paklausia, visada laikausi nuomonės, kad esu žmogus, kuris turi savo poziciją.
Jeigu manęs klausia – mielai atsakau ir stengiuosi „nevynioti į vatą“. Rusijos klausimu klauskite – visada mielai atsakysiu. Eina jie n*****“, – aštrių žodžių negailėjo pašnekovas.
Neturėti nuomonės – normalu
Tie kurie apie karą tyli dažnai iškart nurašomi dėl to, kad neva palaiko karą. Pats M. Mikutavičius nesmerkia tokio kai kurių pasirinkimo ir tikina, kad žmonės paprasčiausiai kartais neturi savo nuomonės – tai visai normalu.
„Manau, kad tam tikra prasme tai „cancel kultūros“ išraiška. Aš nesu linkęs žmonėms aiškinti, kiek impulsyvūs ar emocingi jie turėtų būti vienu ar kitu klausimu. Stengiuosi būti labai tolerantiškas žmogus ir labai mėgstu, kai žmonės per daug nesikiša į kitų gyvenimus, taip pat nemėgstu kai kažkas per daug kišasi į mano.
Nurodinėjimai, kad „tu nepakankamai patriotiškas“ ar „nepakankamai apie tai pasisakai“ man yra nesuprantami. Gal žmogus tos nuomonės išvis neturi. Šis laikmetis lyg reikalauja, kad mes turime turėti nuomonę visais klausimais. Yra dalykų, kurių aš nesuprantu ir to tikrai nereikia bijoti“, – pabrėžia vyras.
Vis dėlto jis tikina aršiai kovojantis su tais, kurie kesinasi į jo pasaulėžiūrą ir jo vertybes.
„Yra kitas klausimas – kai kurių žmonių veikla yra akivaizdžiai nukreipta prieš tavo valstybę ar tavo tolimesnį gerbūvį. Tada vyksta ideologijų ir sampratų susidūrimas. Sakykim, koks Algirdas Paleckis sakytų, kad jam būtų nuostabu būti Rusijos glėby ir ten gyventi kaip gyvena žmonės kur nors Tiumene ar Kamčiatkoj. Tačiau aš nenoriu būti Rusijos glėby – noriu, kad mane apglebtų vokiečiai, amerikiečiai ar britai. Tai pasaulėžiūrų susikirtimas ir natūralu, kad mes savas giname.
Man atrodo, kad mano valstybei būti geriau Vakaruose nei Rytuose. Kai yra toks susikirtimas, aš esu pasiruošęs kovoti bent jau žodžiais už savo nuomonę ir kartais išreikšti nepasitenkinimą ar netgi neapykantą tiems žmonėms, kurie, mano galva, yra neteisūs“, – tikina jis.
Vyras išsakė nuomone ir apie neseniai nuskambėjusį čiuožikų Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago skandalą. Šią savaitę garsiausia visų laikų Lietuvos šokėjų ant ledo pora atliko pasirodymą Sočyje.
Pora, panašu, užmerkė akis prieš šios šalies agresiją ir sukeltą karą Ukrainoje. Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka socialiniame tinkle pasidalijo informacija apie Sočyje vyksiančius „Gulbių ežero“ pasirodymus, o tarp nurodomų dalyvių buvo ir P. Vanagas su M. Drobiazko.
Buvę Lietuvos ledo šokėjai raginimų nedalyvauti Sočyje, Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmonos organizuojamame ledo šou, nepaklausė. Dėl šio sprendimo iš sportininkų Prezidentūra rugpjūčio 10 dieną atėmė valstybinius apdovanojimus.
„Aš įsivaizduoju, kad turėtų būti mažiau ažiotažo žiniasklaidoje šiuo klausimu, nes ten nuolat aiškina, pasakoja sau nuopelnus priiminėja ir grumiasi, kas ką pirmas pamatė. Prezidento sprendimas atimti valstybinius apdovanojimus jiems yra labai logiškas sprendimas. Tie žmonės dabar kuriasi gerbūvį valstybėje, kuri ne kartą Lietuvą buvo pavadinusi savo priešais.
Ko gero ir mes galime pasakyti, kad Rusija irgi yra mums priešiška valstybė, kuri kariauja ir šiuo metu net daro nusikaltimus. Kai tu čiuoži ant ledo toje valstybėje, iš esmės tu susitapatini ir tam tikra prasme rodai, kad tau nerūpi Lietuvos pozicija, o rūpi tavo asmeninė gerovė ir pinigai. Valstybė irgi turi savo racionalų sprendimą: jūs rūpinatės savo gerbūviu, mes – savo reputacija“, – tikina pašnekovas.
„Žiniasklaida visada eskaluoja. Tiesą sakant, aš net pavargstu nuo žiniasklaidos. Ji eskaluoja, tada įsijungia socialiniai tinklai, eskaluoja giminės ir paskui šeimyniškiai. Gyvename nuolatinėje eskalacijoje. Norėčiau, kad kai kurie dalykai būtų padaromi paprastai, be jokio ažiotažo, tyliai. Greitai kaip skalpelis ir einant prie kitų klausimų“, – pridūrė jis.