„Masters“ pasaulio buriavimo čempionate – Andrulytės auksas

Vasario 8-16 dienomis Patajos mieste, Tailande vykusiame „Masters“ pasaulio čempionate olimpietė Viktorija Andrulytė iškovojo aukso medalį.

Šio čempionato dalyviai į skirtingas grupes buvo skirstomi pagal amžių, todėl vyrai ir moterys kovojo tarpusavyje. Lietuvos sportininkė varžėsi jauniausioje „mokiniais” (Apprentice) vadinamoje 30-45 m amžiaus grupėje. Viktorijos Andrulytės artimiausias konkurentas – Korėjos sportininkas Bo Jeong nuolat kvėpavo Lietuvos sportininkei į nugarą, tris iš dešimties plaukimų aplenkęs Lietuvos sportininkę.

Tačiau po penkių dienų įtemptos kovos ant vandens (15 d. plaukimai buvo atšaukti dėl netinkamų oro sąlygų), Viktorija laimėjo, bendroje įskaitoje Korėjos sportininką lenkdama šešiais taškais.

Paskutinę regatos dieną Bankoko įlankoje, netoli Pattaya miesto vykstančius plaukimus lydėjo silpnas ir dažnai kryptį keičiantis vėjas. Organizatoriai planavo įvykdyti 3 plaukimus, tačiau įvykdyti buvo 2. Pirmajame plaukime Viktorija finišavo pirma, taip užsitikrindama aukso medalį. Nors antrame plaukime ant jos jachtos vairo užsikabinus plastiko maišeliui, sportininkė finišavo penkta, tai jau nieko nebelėmė.

„Labai džiaugiuosi tapusi Masters pasaulio čempione. Šią, tokią svarbią Lietuvai dieną, buvo ypatinga gera girdėti Lietuvos himną, kylant Lietuvos vėliavai. Ačiū visiems palaikiusiems ir prisidedantiems prie mano kelio Paryžiaus olimpinių žaidynių link. Ši regata man buvo nuostabi praktika, nes rugpjūčio mėnesį vyksiančioje atrankoje, varžysimės ekvatorijoje su panašiai stipria srove kaip turėjome čia”, – šviežiais įspūdžiais dalinosi Viktorija tik nulipusi nuo nugalėtojų pakylos.

Iš Tailando Viktorija skrenda į treniruočių stovyklą Gran Kanarijoje, kur jos laukia pasiruošimas Europos čempionatui, vyksiančiam kovo 10-17 dienomis Italijoje. Rugpjūčio 10-20 d. Nyderlanduose, vyks svarbiausia šių metų regata – ILCA6 pasaulio čempionatas ir pirmoji atranka į olimpines Paryžiaus žaidynes.