Krepšinio pasaulis liūdi: mirė 11 kartų NBA čempionas Bill‘as Russell‘as

Krepšinio pasaulis liūdi – sekmadienį mirė NBA legenda ir tituluočiausias NBA krepšininkas Bill‘as Russell‘as. Buvusiam legendiniam krepšininkui buvo 88-eri. Per savo krepšininko karjerą B. Russellui pavyko iškovoti net 11 NBA čempionų titulų.

B. Russell‘as ir anksčiau turėjo sveikatos problemų. 2014-aisiais legenda prarado sąmonę, o 2018 buvo paguldytas į ligoninę dėl dehidratacijos. Abejais atvejais buvęs krepšininkas atsigavo greitai.

Savo krepšininko karjeroje B. Russell‘as paliko labai didelį įspaudą, kuris iki pat nūdienų išlieka įspūdingas. Per savo 13-os metų karjera NBA legenda iškovojo 11 NBA titulų, kai profesionaliai krepšinį žaidė 13 sezonų nuo 1956 iki 1969 metų. Tai 11 titulų – daugiausiai per visą NBA istoriją tarp žaidėjų. Visą savo karjera B. Russellas pašventė Bostono „Celtics“ komandai.

B. Russell‘as12 kartų tapo visų žvaigždžių rungtynių dalyviu, penkis kartus tapo naudingiausiu NBA žaidėjo ir dukart pateko į geriausiųjų sezono žaidėjų penketuką.

1975 metais B. Russell‘asbuvo įtrauktas į krepšinio šlovės muziejų (angl. „Hall of fame“).

Savo karjeros metu B. Russell‘as vidutiniškai rinko po 15,1 taško ir atkovodavo 22,5 atšokusio kamuolio. Tokie statistiniai rodikliai ir žaidimas leido žiūrovams ir ekspertams sakyti, kad B. Russell‘as buvo vienas iš labiausiai dominuojančių vidurio puolėjų NBA istorijoje.

1996 metais B. Russell‘as buvo įtrauktas tarp 50 geriausių visų laikų NBA žaidėjų.

Savo eros metu B. Russell‘as turėjo principinį oponentą, su kuriuo mikrodvikovos visada buvo įdomios. Jo tiesioginis varžovas buvo ne kas kitas, o kita krepšinio legenda Wiltas Chamberlainas.

1966-67 m. B. Russellas perėmė vyriausiojo trenerio kėdę ir kartu dar žaidė, kas reiškė, jog B. Russell‘as tuo metu užėmė žaidžiančiojo trenerio rolę. Per trejus metus, kur B. Russellas buvo žaidžiantysis treneris, komanda laimėjo du čempionų titulus.

Jis buvo pirmasis afroamerikietis vyriausias treneris, laimėjęs NBA čempionų titulą šioje pozicijoje.

Baigęs karjerą B. Russell‘as toliau dirbo vyriausiuoju treneriu NBA. B. Russellas 1973-1977 metais dirbo Sietlo „Suersonics“ komandoje ir 1987-1988 metais Sacramento „Kings“.

Negana to, baigęs karjerą B. Russell‘as buvo krepšinio komentatorius ir pranešėjas. Krepšinio ikona dirbo ABC ir CBS sporto kanaluose 70-80‘aisias.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer