Medvedevo paskyroje – grasinimas atkurti SSRS: kol neateis rusai, tol tvarkos nebus

Buvusio ilgamečio Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo įrašai socialiniuose tinkluose prasidėjus puolimui prieš Ukrainą stebina daugelį. Paskutinis „šedevras“ buvo toks nekorektiškas, kad jį teko ištrinti vos po 10 minučių nuo publikavimo ir apkaltinti mįslingus „įsilaužėlius“.

Anksčiau viešai pareiškęs, kad „nekenčia Vakarų“ D. Medvedevas vėlų pirmadienio vakarą paviešino ilgą žinutę, kurioje kalbėjo apie Sakartvelo, Kazachstano, Moldovos „susigrąžinimą“ ir netgi SSRS atkūrimą. Vėlyvas įrašo laikas neturėtų stebinti, nes D. Medvedevas dažnai rašo jam patogiu laiku, netgi naktį.

„Manęs pastaruosius mėnesius dažnai klausia, kodėl mano įrašai „Telegram“ tokie aštrūs. Atsakau – aš jų nekenčiu. Jie yra niekšai ir išgamos. Jie nori mirties mums, Rusijai. Ir kol aš gyvas, aš darysiu viską, kad jie išnyktų“, – rašė jis.

Antradienio rytą Dmitrijaus Medvedevo padėjėjas Olegas Osipovas naujienų agentūrai TASS pareiškė, kad į Rusijos Saugumo Tarybos vicepirmininko paskyrą „Vkontakte“ buvo įsilaužta. Nepaisant tokių pareiškimų, tai yra oficiali D. Medvedevo paskyra, apsaugota kelių lygių verifikacijos sistema. Tai reiškia, kad be prieigos prie D. Medvedevo telefono prisijungti prie jo paskyros yra itin sudėtinga. Maža to, panašaus pobūdžio žinutės anksčiau pasirodydavo paties buvusio Rusijos premjero iniciatyva, o ir nuo šiose žinutėse išdėstytų minčių jis neatsiribojo. Keista ir tai, kad tariamą įsilaužimą žiniasklaidai komentavo jo padėjėjas, o ne jis pats.

Savo žinutėse „Vkontakte“ D. Medvedevas pareiškė, kad rusai „dėl savo dvasinių ypatybių negali abejingai stebėti kitų tautų kančios“.

„Mes su skausmu širdyje stebime tai, kas vyksta tarp Armėnijos ir Azerbaidžano. Mes negalime nepergyventi dėl Padniestrės Moldovos Respublikos, kuri ir toliau išlieka nepripažinta ir yra blokadoje tik todėl, kad nepasidavė užjūrio lėlininkų manipuliacijoms ir panoro likti Sovietų Sąjungos gretose. <...> Tačiau laukti liko neilgai. Po nacionalistų sunaikinimo Odesoje Rusija su su PMR turės bendrą sieną ir liaudies godos dėl grįžimo į didžiąją, galingąją rusų žemę bus realizuotos. Niekas negali sustabdyti Rusijos šiame kelyje. Mes žinome, kad kova bus ilga, todėl kol egzistuos žmonija, kova tarp rusų pasaulio ir likusiųjų bus istorine taisykle. Tačiau mes vis tiek nugalėsime, nes mūsų pusėje yra teisybė. Ir Rusijos liaudis dėl to yra pasirengusi kentėti negandas ir netektis tiek, kiek reikės“, – rašoma tariamai įsilaužėlio, bet tikriausiai paties D. Medvedevo rašytoje žinutėje.

Nepamiršo jis dėl visų negandų Rusijoje apkaltinti ir Vakarų, kurie „sugriovė Sovietų Sąjungą“. „Tačiau ta epocha baigėsi. Štai jau beveik 23 metus mes, kartais lėčiau nei norėtųsi, tačiau ryžtingai žygiuojame tikrosios rusų civilizacijos, kuri susidūrė su subyrėjimo grėsme, atkūrimo keliu. Mums trukdo, skelbia ekonominius karus, juodina išsigalvotais kaltinimais ir kabina šešėlinei pasaulinei valdžiai naudingas etiketes“, – rašė jis.

D. Medvedevas prabilo apie Sovietų Sąjungos atkūrimą, nors tiesiogiai visų šalių ir neminėjo. „Tačiau mūsų iš kelio neišmuši, todėl kad mes vieningi ir aiškiai žinome, ko norime. Niekam neturėtų likti abejonių, kad lemtinga klaida, įvykusi 90-ųjų pradžioje, bus ištaisyta, jokių suverenitetų paradų daugiau niekada nebus ir visos tautos, kadaise gyvenusios didžiulėje ir galingoje Sovietų Sąjungoje, ir vėl gyvens kartu draugystėje ir tarpusavio supratime. Ir tam mes nepagailėsime nei jėgų, nei priemonių“, – aiškinama įraše, kuris buvo publikuotas oficialioje D. Medvedevo paskyroje.

Užkariavus Ukrainą žadama „žygiuoti toliau atstatyti tėvynės sienų“, kurios „kaip žinoma, niekur nesibaigia“. „Visos žemės, kurios iš mūsų atimtos, bus sulietos mūsų protėvių krauju ir užkariautos daugelyje mūšių per amžius. Ir niekam mes jų užleisti nesiruošiame…“ – rašoma įraše.

Tuomet dar įraše minima Sakartvelo istorija, aiškinama, kad iki šios valstybės teritorijos užgrobimo „ji išvis neegzistavo“. Taip pat aiškinama, kad „analogiškas atvejis yra ir su Šiaurės Kazachstanu“, o pats Kazachstanas yra „dirbtinai sukurta valstybė“.

„Kol ten neateis rusai, tvarkos nebus“, – užbaigiamas įrašas D. Medvedevo paskyroje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer