Sugalvojo, kaip rusams parodyti tikrąjį karo veidą: tiesa bado akis

Ukrainietis žurnalistas į kovą su rusais įsitraukė sumaniu būdu. Kovodamas su Kremliaus režimo paveiktais gyventojais Rusijoje, jis sugalvojo būdą, kaip parodyti jiems tikrovę, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje. Kuomet rusai nelegaliai parsisiunčia žiūrėti filmą, vietoje komedijos ar romantinio filmo jie mato karo vaizdus Ukrainoje.

Ukrainietis karo žiaurumais Ukrainoje su rusais, kurie atsisako tikėti realybe, dalinasi netikėtu būdų. Nulauždamas piratinių filmų svetainę, jis nelegaliai parsisiųsti galimus filmus pakeičia realiais vaizdais iš Ukrainos.

Karo reporteris Volodymyras Biriukovas užmezgė ryšius su programuotojais iš „Torrents of Truth“, kad galėtų „pažadinti“ propagandos paveiktas mases Rusijoje.

Kalbėdamas „Metro“, Volodymyras atskleidęs rusams rodantis tokius vaizdus, kaip jų tautiečiai Ukrainoje padega karo belaisvius, juos žudo, atlieka baisias egzekucijas.

Vyras taip pat propagandos paveiktiems rusams praneša žinias ir apie išprievartautas moteris, vaikus, tarp kurių net ir mažamečiai, rašoma dailystar.co.uk.

Vietoje filmo – tiesa į akis

Norėdamas viską atskleisti, Volodymyras susisiekė su kibernetinių atakų grupuote „Torrents of Truth“, kurios pagrindinis tikslas – kovoti su dezinformacija ir smegenų plovimu Rusijoje.

Vienas iš būdų parodyti tiesą – įterpti karo Ukrainoje vaizdus į populiariausius filmus, kuriuos rusai nelegaliai parsisiunčia žiūrėti.

Pranešama, kad Rusijoje piratinių filmų paklausa išaugo po to, kai Kremlius paskatinto gyventojus imtis tokios veiklos nepaisant Vakarų paskelbtų sankcijų.

Dažniausiai filmai pertraukiami tokiu pranešimu: „Tai nėra tai, ką tikėjotės pamatyti. Tačiau tai yra tai, ką turėtumėte pamatyti – tiesą.“

Volodymyras sakė: „Nusprendžiau tuoj pat įsitraukti. Sukūriau 10 minučių trukmės vaizdo įrašą „Torrents of Truth”. Tai buvo nepaprastai emocingas pasakojimas apie siaubingus dalykus, kuriuos mačiau savo akimis.“

Panašu, kad toks sumanymas – parodyti tiesą – veikia, kadangi ukrainietis jau sulaukė atgalinio ryšio, esą tokie vaizdai šokiruoja tuos, kurie gyvena ekstremalioje cenzūroje.

„Keli Rusijoje gyvenantys draugai man parašė, kad pamatė vaizdo įrašą, tačiau netikėjo, kad tai gali būti tiesa. Manęs toks jų požiūris nenustebino. Daugeliui rusų tai, kas vyksta Ukrainoje, yra uždaras ir neprieinamas turinys. Daugelis jų nežino, kas vyksta, kiek gyvybių yra prarandama ir kiek daug visko sunaikinama.

Tai vyksta dabar ir aš esu pasiryžęs kiekviename Žemės kampelyje skleisti tiesą apie tai, kas šiuo metu yra daroma mano žmonėms. Esu optimistiškai nusiteikęs, kad „Torrents of Truth“ padės. Turime visiems parodyti išsamius, nefiltruotus faktus“, – sakė V. Biriukovas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer