Ministrė Dobrovolska nuo šiol – Ewelina Dobrowolska: „Aš esu Lietuvos lenkė“

Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska dalijasi džiugia žinia. Ji oficialiai pasikeitė savo vardą ir pavardę ir nuo šiol juos rašys originalia forma – su W raide – Ewelina Dobrowolska.

Šia žinia ministrė pasidalijo „Facebook“ paskyroje.

„33 metai, virš 130 laimėtų teisminių bylų, 2 metai politikoje. Tiek reikėjo laiko man, kad šiandien galėčiau savo vardą ir pavardę užrašyti originalia forma – taip, kaip rašiau 12 metų mokyklos suole, kaip mačiau užrašyta olimpiadų pažymėjimuose ir kaip rašė mano vardą mama.

Ilgas, bet prasmingas, kelias iki šiandien“, – rašo ministrė.

Anot jos, lenkiškas vardas ir pavardė nekeičia jos, kaip asmenybės ir ministrės:

„Dar prieš porą savaičių Seimo salėje iš vieno kolegos Seimo nario teko išgirst “bet būk gera, tik nesikeisk vardo”. Aš jo nesikeičiu. Aš jį susigrąžinu.

Ir šiame etape reikia nepamiršti vieno – mano lenkiškas vardas ir pavardė niekaip nepaneigia mano priesaikos ir lojalumo Lietuvai, savo Tėvynei. Man asmeniškai labai patinka gerbiamo Vytautas Landsbergis vartojamas terminas – Lietuvos lenkai. Aš esu Lietuvos lenkė.

Lietuvos pilietė, kuri nepaisant gimtosios lenkų kalbos valstybinį lietuvių kalbos egzaminą išlaikė 100 proc.

Lietuvos lenkė, kuri sąmoningai prisiekė Lietuvai ir kasdien dirba teisės viršenybės ir žmogaus teisių mūsų valstybėje vardan.

Lietuvą kuria įvairių kultūrų ir tautybių asmenys. Ir tai mūsų stiprybė. Tai leido mums atverti savo namus Ukrainos žmonėms net nesudvejojus. Tai leidžia man drąsiai sakyti, kad darysiu viską, kad putinas su lukašenka sulauktų teisinės atsakomybės, o mano vaikas apie sovietų sąjungą žinotų tik iš istorijos vadovėlių.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer