Panevėžietis iš Londono dviračiu parmynė į gimtąjį miestą: įveikė 2800 kilometrų

Neeilinės Londone gyvenančio panevėžiečio atostogos – į gimtąjį miestą iš Londono jis parmynė dviračiu. Dviračiu vyras pravažiavo dešimtis miestų ir miestelių.

Lygiai 24 dienos – tiek užtruko 43-ejų metų panevėžiečio Audriaus Subačiaus kelionė dviračiu iš Londono į Panevėžį.

Per 24 dienas vyras įveikė 2800 kilometrų, maždaug puse tūkstančio daugiau, nei skaičiavo kelionės pradžioje. Esą svarbu buvo ne kilometrų skaičius, o maršrutas – kur ir ką pamatyti.

„Keista, kada jau baigėsi, atrodo, dar galėčiau minti ir minti“, – sako Londone gyvenantis lietuvis A. Subačius.

Per dieną vyras numindavo nuo 100 iki 120 kilometrų.

„Neeilinė kelionė, ne šiaip nuskristi kažkur atostogų, o parminti atostogų į Lietuvą. Tai labai didžiuojuosi. Visą tą laiką aš galvojau – Kaunas turi Aurimą, mes turėsime Audrių“, – džiaugiasi Audriaus giminaitė Inga.

„Čia jo svajonė, jo noras, jis jau seniai tą norėjo įgyvendinti. Bus ką prisiminti ir jam, ir mums“, – teigia keliautojo brolis Darius.

Apie kelionę dviračiu iš Londono į Panevėžį, panevėžietis sako galvojęs jau kelerius metus.

„Iš pradžių pasižiūri, ar galiu nuvažiuoti 50 kilometrų, galiu, gerai. Ar galiu 100 kilometrų? Aha, galiu. Po to, ar galiu nuvažiuoti kelias dienas po 100 kilometrų? Aha, galiu“, – pasakoja Audrius Subačius.

Tad per šiųmetes vasaros atostogas vyras nusprendė imtis iššūkio.

„Sujungti du taškus, kur dabar gyvenu – Londoną su gimtu miestu Panevėžiu. Apkeliauti visą Europą tiek turistiniais keliais, tiek ne turistiniais“, – teigia keliautojas.

Dviračiu vyras pravažiavo dešimtis miestų ir miestelių įvairiausiais keliais ir takeliais.

„Ir plentu, ir šaligatviais, ir mišku, ir laukais, ir smėlynais, ir pakrantėm, visur“, – pasakoja Audrius Subačius.

Londone gyvenantis panevėžietis sako, kad kelionėje jam sekėsi – orai buvo puikūs, vaizdai vieni už kitus įspūdingesni.

Panevėžietis maršrutą susidėliojo taip, kad pavyktų aplankyti ir norimas istorines vietas, kurias, pavyzdžiui, matė tik filmuose ar skaitė knygose.

„Pradedant nuo Žalgirio mūšio vietos arba kokios linijos, kuri kažkada skyrė Rytų ir Vakarų Vokietiją ar kokią nors koncentracijos stovyklą“, – teigia vyras.

Dviračiu tūkstančius kilometrų įveikęs A. Subačius dažniausiai nakvodavo kempinguose ar pas žmones soduose. Panevėžietis sako tiksliai neskaičiavęs, kiek išleido kelionėje, tačiau mano, kad atsiėjo panašiai, kaip įprastos dviejų savaičių atostogos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer