Praėjusių metų ankstyvą rugpjūčio 9-osios rytą į Anglijoje gyvenančios lietuvės Viktorijos Mardosienės namus skubėjo greitosios pagalbos tarnybos – miegant kartu su kūdikiu jis staiga mirė. Mamos širdis sustojo praėjus vos 14 val. po kūdikio netekties. Dabar buvo paskelbtos ir šios nelaimės tyrimo išvados.
Į lietuvės namus Niukasle prie Laimo, Stafordšyro grafystėje, skubiai atlėkė pagalbos tarnybos, gavusios pranešimą, kad jos penkių mėnesių sūnus Kevinas Deguitas nekvėpuoja ir yra atvėsęs.
Greitosios pagalbos ekipažų darbuotojai kovojo, kad išgelbėtų jo gyvybę, nugabeno jį į Karališkąją Stoko universitetinę ligoninę, tačiau vėliau buvo konstatuota jo mirtis, rašo dailymail.co.uk.
Vėliau mažylio 32 metų motina apsilankė Harplando ligoninės psichikos sveikatos skyriuje, kur pasakojo, kad dėl vaiko mirties ji yra itin sugniuždyta. Ten Lietuvos pilietei sustojo širdis, vėliau ji mirė toje pačioje ligoninėje kaip ir jos sūnus.
Šiaurės Stafordšyro koroneris Dankanas Ričis pradėjo tyrimą, kurį kuriam laikui sustabdė, teigdamas, kad reikia atlikti papildomus tyrimus.
Per Kevino mirties bylos nagrinėjimą buvo išklausytas policininko Tylerio Lowe’o pareiškimas, kurio metu jis sakė:
„Svetainė buvo labai netvarkinga, ant grindų mėtėsi dėžės ir žaislai. Iš medikų išgirdome, kad Kevinas nebegalėjo kvėpuoti, todėl jam į burną ir gerklę buvo įkištas vamzdelis.
Mes kreipėmės į Viktoriją, kad pasiteirautume, kas nutiko, ji tik pasakė: „Nekalbu angliškai“. Laikėmės nuo jos tam tikro atstumo.
Ji kalbėjo telefonu su kūdikio tėvu ir klausė: „Ar mano kūdikis mirė?“. Tada ji pradėjo verkti. Ji pasakojo, kad nunešė miegantį kūdikį į lovą 23 val. vakaro. 1.34 val. gydytojai jau nutraukė gaivinimą. Tada Viktorija buvo nuvežta į ligoninę.“
Konsteblis Craigas Flowersas iš Stafordšyro policijos vaikų apsaugos skyriaus papasakojo ir apie sąlygas namuose.
Paskelbtos tyrimo išvados
Jis sakė: „Galima sakyti, kad namai buvo gana netvarkingi. Kitą rytą po įvykio nuvykau tuo adresu ir galiu patvirtinti, kad jie miegojo dvigulėje lovoje. Miegamajame buvo tuščių alkoholio skardinių.
Įvykio vietoje Viktorija buvo patikrinta alkotesteriu ir nustatyta, kad alkoholio kiekis jos organizme siekė 40 mcg/ml. Galiu teigti, kad ji, suprantama, buvo susijaudinusi. Ji rėkė, šaukė, lingavo pirmyn ir atgal, šaukdama „nužudykite mane“.
Anksčiau būta susirūpinimo dėl buitinių problemų. Greitosios pagalbos tarnybos ir pora jau anksčiau yra bendravę.“
Konsultantas vaikų patologas dr. Rogeris Malcomsonas teigė: „Ką turime šiuo atveju – yra kūdikis, kuris mirė miegodamas kartu su vienu iš tėvų. Atlikus išsamų skrodimą, konkreti medicininė mirties priežastis nenustatyta.
Yra rizikų, susijusių su miegojimu kartu, įskaitant prispaudimą. Taip pat kyla hipotermijos ir kvėpavimo takų užblokavimo rizika. Nėra pakankamai duomenų, kurie leistų teigti, kad mirtis įvyko dėl konkrečios priežasties.
Manau, kad šiuo atveju mirties priežastį reikėtų laikyti nepatikslinta. Diskutuojant, ar tai buvo natūrali, ar nenatūrali mirtis, nemanau, kad yra pakankamai įrodymų, kurie leistų teigti, kad tai buvo natūralios ar nenatūralios mirties atvejis.“
Pradėjus tyrimą dėl V. Mardosienės mirties, teisme paaiškėjo, kad ji savo noru buvo nuvežta į Harplando ligoninę, kur pradėjo skųstis skausmais krūtinėje.
Vėliau tą pačią popietę ji staiga sukniubo ir 15.53 val. buvo konstatuota jos mirtis – praėjus vos 14 valandų po kūdikio mirties.
Psichiatrijos specialistas Oluwafemi Papoola sakė, kad ji vis pradėdavo verkti, buvo labai nerami, jos kraujospūdis buvo padidėjęs, tačiau ji niekada neturėjo reikalų su psichikos sveikatos specialistais. Šoko būsenos moteriai buvo duota diazepamo, tačiau ekspertai tvirtina, kad dozė buvo tinkama ir saugi.
Toksikologo ataskaita parodė, kad nors jos organizme buvo nedidelis kiekis diazepamo, tačiau narkotikų ar alkoholio pėdsakų nerasta.
Patologo dr. Andrew Hitchcocko, atlikusio skrodimą, teigimu, kad išorinių sužalojimų neaptikta, tačiau pilve rasta granuliuotos medžiagos, panašios į vaistus kapsulėse.
„Panašu, kad tai farmacinė medžiaga, tačiau negaliu pasakyti tiksliai. Ji tikrai buvo vartojama per burną.
Atsižvelgiant į tikimybes, negaliu tiksliai nustatyti mirties priežasties. Pati medžiaga, rasta organizme, buvo netoksiška, nes apie tai ataskaitoje neužsimenama. Jos turėjo būti išgerta 14 valandų tarpe iki mirties, bet negaliu tiksliai pasakyti, kada“, – teigė patologas.