Mįslinga lietuvio mirtis Ukrainoje: kas įvyko – žino, bet neskelbia

Mįslinga lietuvio mirtis Ukrainoje: kas įvyko – žino, bet neskelbia

pie savanoriškai kariauti į Ukrainą išvykusio lietuvio Valerijaus Polkovnikovo mirtį savo „Facebook“ paskyroje paskelbė ir užuojautą pareiškė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Tačiau netrukus ministro įrašas dingo, o mirties aplinkybių negali patvirtinti nei Užsienio reikalų ministerija, nei Lietuvos ambasada Ukrainoje. Apie tai – LNK reportaže.

Pirmadienį Lietuvą pasiekė skaudi žinia – skelbta, kad nuo sužalojimų Kyjivo ligoninėje mirė karys savanoris iš Lietuvos V. Polkovnikovas. Valerijaus bičiuliai socialiniuose tinkluose pasidalijo informaciją, kad vyrą rusai sužeidė mūšio lauke Bachmute. Jie pradėjo rinkti pinigus vyro laidotuvėms ir kūno pervežimui į Lietuvą, mat jokių socialinių garantijų Ukrainoje savanoriškai kariaujantys lietuviai neturi. Visuomenei apie tai paskelbė ir krašto apsaugos ministras, pirmasis pareiškęs užuojautą.

„Kiekvienas karas reikalauja aukų. Iš okupanto reikalauja „patrankų mėsos“, o iš gynėjų – savanoriško pasiaukojimo. Kyjivo ligoninėje po sužeidimų, patirtų Bachmute, mirė lietuvių savanoris Valerijus Polkovnikovas. Kiekvienas pagal savo išgales remia Ukrainą, bet kai kurie sumoka ir aukščiausią gyvybės kainą“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė A. Anušauskas.

Tiesa, netrukus šis ministro įrašas iš jo socialinio tinklo paskyros mįslingai dingo.

„Aš neištryniau įrašo. Savo įrašus apie bet kuriuos privačius asmenis laikau nuo pusvalandžio iki valandos. Galėjote tuo įsitikinti ir anksčiau“, – teigė A. Anušauskas.

Klaustukų šioje istorijoje ir dar daugiau.

„Informacijos daug neturime. Galime tiktai pasakyti, kad patvirtinti informacijos, kuri buvo pasirodžiusi viešumoje dėl jo žūties aplinkybių, mes negalime“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Pasirodo, krašto apsaugos ministras tiesiog pasitikėjo įrašu, kuris buvo paskelbtas socialiniuose tinkluose, tačiau informacijos netikrino. „Čia yra ta informacija, kuri buvo paskelbta“, – savo įrašą facebuke grindė jis.

Tuo pat metu Ukrainos ambasada sako, kad žinių, jog vyras būtų kariavęs mūšio lauke – neturi.

„Ambasados duomenimis – ne, nekariavo. Mes tokių žinių, kad būtų kariavęs fronte – Bachmuto apylinkėse ar kitur, tikrai neturime. Galiu tik pridurti, kad mirties priežastis taip pat nėra susijusi su sužeidimais fronte“, – sakė ambasadorius Valdemaras Serapinas.

„Žinote, aš turiu daug ką žinoti, bet tokios informacijos mums neteikia, o aš – nekomentuoju“, – gynėsi A. Anušauskas.

Skelbiama, kad V. Polkovnikovas buvo instruktorius, mokė Ukrainos karius naudotis dronais.

„Artimieji dėkoja už aukas ir palaikymą. Surinkta pakankama suma palaikų atvežimui ir laidotuvėms.

Valerijus Polkovnikovas kovojo Ukrainoje ir patyrė sužeidimų po artilerinio apšaudymo. Tačiau paskubėjau su vertinimu, jog tai buvo pagrindinė mirties priežastimi. Atleiskite jei suklaidinau, kad žuvo tiesiogiai mūšyje“, – feisbuke rašė žuvusiojo artimasis Rokas Pauliukaitis.

Pavyko gauti ir medicininį išrašą apie mirties priežastį, tačiau artimųjų, giminaičių pageidavimu apie tai tiesiog negaliu kalbėti.

Kyjivo ligoninėje lankėsi ir Lietuvos ambasados Ukrainoje pareigūnai, tačiau vyro mirties priežastis visuomenei neviešinama.

„Iš karto du ambasados konsuliniai pareigūnai išvyko į ligoninę ir, deja, kai jie nuvyko, jis jau buvo ką tik miręs. Pavyko gauti ir medicininį išrašą apie mirties priežastį, tačiau artimųjų, giminaičių pageidavimu apie tai tiesiog negaliu kalbėti“, – sakė Lietuvos ambasadorius V. Serapinas.

Informacijos, kiek lietuvių karių savanoriškai yra išvykę į Ukrainą, niekas nerenka. Neoficialiais Lietuvos ambasados duomenimis, Ukrainoje gali būti kelios dešimtys savanoriškai atvykusių lietuvių karių.

kauno.diena.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer