Prasidėjo Karaliaus Mindaugo iššūkis: startą davė Gitanas Nausėda

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, šimtai baidarių 6 val. ryto susirinko prie Vilniaus Baltojo tilto pradėti Karaliaus Mindaugo iššūkį – šventinį plaukimą Nerimi iš amžinosios Lietuvos sostinės Vilniaus į istorinę Lietuvos sostinę Kernavę. Dalyviams startą davė Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir Atlanto vandenyną perplaukęs keliautojas Aurimas Valujavičius.

Nuo 6 val. ryto prie Baltojo tilto rinkosi dalyviai: registravosi, nuomojosi baidares, o tie, kas atvyko su savo valtimis, ruošė jas plaukimui. Iš viso susirinko beveik 600 žmonių.

Į vieną baidarę daiktus dėjosi Nerijus. Vyras sakė, kad būtiniausius reikmenis susikrovė iš vakaro, todėl šiandien iš ryto nerimauti neteko.

„Maistas, papildai, apsauga nuo lietaus ir saulės ir vanduo“, – tai, ką pasiėmė, vardijo Nerijus.

Vilnietis dažniausiai renkasi mažesnės keliones baidarėmis, bet šįkart panoro iššūkio.

„Sutaupysim laiko – dviejų dienų kelionė per vieną dieną“, – šyptelėjo Nerijus. Šiandien visiems dalyviams jis linki įveikti Karaliaus Mindaugo iššūkį.

Prie iššūkio prisijungė ir Irena su dukra Rita. Būtent Irena paskatino dukterį leistis į kelionę ieškoti nuotykių.

Šeimyninis duetas taip pat viską pasiruošė iš vakaro: susidėjo apsaugą nuo lietaus, saulės, uodų, vandens nepraleidžiančius maišelius.

Irena visiems iššūkio dalyviams palinkėjo gerų nuotykių.

„O jei nusiversim, kad išplauktume!“ – juokėsi Rita.

Apie 7 val. dalyviams startą davė šalies prezidentas Gitanas Nausėda ir Atlanto vandenyną perplaukęs irkluotojas Aurimas Valujavičius, kuris baidares lydės iki pat kelionės tikslo. Normaliu greičiu, be didelių srovių kelionės ilgis yra apie 50 km.

„Labai smagu, kad šiandien dieną praleisite taip, kad ilgai turėsite, ką prisiminti. O vakare, tikiuosi, mes susitiksime Kernavėje ir sugiedosime himną. Šiandien linkiu jums geros nuotaikos, gero nusiteikimo ir džiaugiuosi, kad jūs pasiryžot“, – ketvirtadienio rytą visus dalyvius sveikino G. Nausėda.

„Tai yra išskirtinė šventė. Manau, mes savo upių grožį dar ne iki galo esame atskleidę, todėl man labai smagu, kad atsiranda idėjos, kurių įgyvendinimas reiškia, kad daugiau žmonių pamatys, kokios nuostabios Lietuvos pakrantės, upės. Ir, svarbiausia, gerai praleis dieną: nuotaikingai, judėdami. Manau, kad ta diena liksi įsimintina ilgam. <...> O mano tikslas šiandien būti su visais kartu“, – naujienų portalui tv3.lt sakė prezidentas.

G. Nausėda pasakojo, kad Valstybės dieną stengiasi sutikti su šavo šeima ir kartu nuveikti ką nors įdomaus bei prasmingo. O himnas Nausėdų šeimoje visuomet buvo tradicija – prezidentas prisimena, kad jį kartu su žmona ir vaikais giedodavo ten, kur tik tą dieną būdavo.

„Lietuvoje mes stengdavomės iš naudoti kiekvieną laisvą minutę su vaikais, kai jie buvo mažesni. Stengdavomės iškeliauti, pamatyti Lietuvos grožį iš arti. Ir man smagu, kad dabar vis daugiau žmonių pamato, kad gal ir nereikia belstis už devynių jūrų marių, o galima čia pat pamatyti puikius dalykus“, – sako G. Nausėda.

Ovacijomis sutiktas Atlanto vandenyną perplaukęs A. Valujavičius.

„Visiems gero laiko. Kilometrų tikrai nemažai, nebimbinėkit“, – šypsosi žygdarbiams įkvėpęs keliautojas A. Valujavičius.

Kelionė Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės ne tik paskatins išbandyti savo jėgas, bet ir leis artimiau susipažinti su Lietuvos senovės istorija.

„Pirmiausia, Liepos 6-oji yra labai svarbi ir, man atrodo, įdomi, tik pasimetusi tarp kitų, data – 770 karaliaus Mindaugo karūnavimo metų. Tikėtina, kad jis buvo karūnuotas Kernavėje, todėl ir pati idėja buvo pabandyti sujungti amžinąją ir pirmąją Lietuvos valstybės sostines. O kas jas jungia? Neries upė.

Norime padaryti didžiausią istorijoje plaukimą. Gal, Dievas duos, bus net 770 laivų. Apie tai irgi galima pasvajoti ir, manau, nebūtų nerealu. Apie 500 baidarių mes patys esame apsiruošę išnuomoti tiems, kurie neturi savo laivų, o likę 270, manau, susirinks ir taip“, – apie šventės idėją naujienų portalui tv3.lt pasakojo iniciatyvos autorius, žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Į Kernavę jis plauks vienoje valtyje kartu su laidų vedėju Mindaugu Stasiuliu.

Plaukimo metu visi dalyviai galės naudotis ir specialiai Karaliaus Mindaugo iššūkiui sukurtu interaktyviu žemėlapiu, kuris supažindins su įdomiausiomis maršruto istorinėmis vietomis.

„Šis maršrutas yra vienas gražiausių, kokių esu gyvenime matęs. Teko perplaukti daug įvairiausių upių nuo Nemuno, Dauguvos, Vyslos, Dniepro, Dunojaus, Reino iki Neries. Šis Neries kilpų parkas (Neries regioninis parkas – aut. past.) Pavilnyje tikrai yra nuostabus. Be to, upėje yra rėvų ir sunkumų, kas retai pasitaiko didelėse upėse. Plaukiant baidarėmis tai bus dar vienas iššūkis.

Visiems keliautojams būsime pažymėję 10 įdomiausių istorinių ir geografinių vietų, kurias rekomenduosime aplankyti. Tai irgi praturtins maršrutą“, – šypteli E. Jakilaitis.

Maršrute – net 10 įspūdingų vietų: Paneriai, Gariūnų piliakalnis, Akvedukas, Saidės rėva, Šilėnai, Naujosios Rėvos piliakalnis, Karmazinų pilaikalnis ir pilkapynas, Panerių dvaro sodyba, Grabilojai, Paalkių pilkapis. Šis sąrašas sudarytas konsultuojantis su specialistais, pabrėžiant kiekvieno objekto istorinę reikšmę.

„Pabandėme sujungti ir įdomiausias vietas, ir tas, pro kurias tarsi negali praplaukti“, – sako E. Jakilaitis.

Visus dalyvius kviečiame dalintis užfiksuotomis akimirkomis savo socialiniuose tinkluose, pridėjus grotažymes #Liepos6 #KaraliausMindaugoIssukis #TV3.

Nuomojamoms baidarėms saugumo priemones bei irklus suteiks organizatoriai. Už savo saugumą atsakingas kiekvienas iššūkio dalyvis, registravimosi metu patvirtinantis, kad susipažino ir sutinka su dalyvavimo renginyje taisyklėmis.

Dalyviai kviečiami Kernavėje finišuoti iki 19.30 valandos. Karaliaus Mindaugo iššūkį karūnuos nuo 2009 metų TV3 puoselėjama tradicija – Tautiškos giesmės giedojimas visuose pasaulio kampeliuose liepos 6 dieną, 21 val. Lietuvos laiku.

Tačiau valstybingumo šventė Kernavėje tęsis ir po iškilmingosios jo dalies – 30-ąjį gimtadienį švenčianti TV3 televizija kvies pirmojoje Lietuvos sostinėje pasilikti ilgėliau ir pasilinksminti renginyje, kuriame regėsime ryškiausias scenos žvaigždes.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer